2008 24.08

Valiant

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Valiant (2005)

V malé hospůdce na anglickém venkově, v relativním bezpečí před hrůzami probíhající Druhé světové války, sleduje skupinka holubů filmový týdeník. Seznamují se s úžasným a vzrušujícím životem elitních bojových holubů, kteří doručují tajné zprávy, užívají si života v první linii a po práci se setkávají s krásnými holubicemi – ošetřovatelkami. Malý Valiant film nadšeně sleduje a rozhodne se k holubí jednotce připojit. Odletí do Londýna, kde zachrání chytrého neplatiče Všiváka před velkým průšvihem. Ten Valiantovi na oplátku slíbí, že mu pomůže hladce proklouznout náborovou procedurou, ale oproti svým původním záměrům nakonec skončí v řadách elitní holubí letky spolu s ním. Oba se stanou členy jednotky beznadějných outsiderů. Patří do ní také Baron, který sem přišel z Oxfordu, aby svou službou v armádě pokračoval ve vznešené rodinné tradici (přestože je mnohem větší šprt než bojovník) a dvojčata Frajer a Drsňák, která dohánějí nedostatečný důvtip nadšením a fyzickou zdatností. Tvrdý trénink se neobejde bez spousty oděrek a škrábanců, ale v péči krásné holubí ošetřovatelky Victorie přestávají Valianta všechny rány bolet.

Po pár týdnech výcviku a ještě nepříliš připravena se tato skupinka musí vrhnout do boje. Beze stopy totiž zmizela další letka a na čerstvé rekruty čeká tajná operace v okupované Francii, během níž se musí setkat se členy odboje a převzít od nich zprávu, kterou pak doručí zpět do Anglie. Nad nepřátelským územím se však všechny plány rychle hroutí a nezkušení holubi musí začít improvizovat. Podaří se jim zprávu získat a doručit ji zpět do hlavního stanu? Podaří se jim přežít náročnou misi se všemi jejími nástrahami, mezi které patří krvelační sokoli, vedení obávaným generálem Von Drápem? Podaří se Valiantovi a jeho přátelům nalézt dostatek odvahy a sil k tomu, aby se postavili svým obavám a dokázali splnit velký úkol? Vrátí se Valiant zpět, aby získal lásku krásné holubí ošetřovatelky?

Publikoval(a) (157) 
Jeden komentář k “Valiant

 1. Pavol

  Tento film som videl už niekoľkokrát v anglickej aj českej verzii a je jedným z mojich najobľúbenejších. Odporúčam pozrieť si ho! Páči sa mi oveľa viac ako ostatné animované film, najmä preto, že je vytvorený na podklade skutočných príbehov poštových holubov slúžiacich počas druhej svetovej vojny vo vojsku Veľkej Británie. Je to veľmi zaujímavá téma o ktorej len málo ľudí niečo vie, preto je tento film takým výnimočným. Zobrazuje príbeh malého holuba Valianta s veľkým duchom a odhodlaním slúžiť dobrej veci. Navyše sú dokonale vystihnuté charaktery ostatných postáv. Celý film sa nesie v duchu myšlienky (požiačiam si citát z úvodu filmu, kedy sa Valiant zhováral s jeho priateľom Felixom, ktorý mu povedal) ,,Nie je to veľkosť krídel, ktorá sa počíta, ale veľkosť ducha.” Preto je to dokonalým výchovným filmom, ktorý deti naučí, že s pevným odhodlaním dokážete prekonať všetky prekážky a dosiahnuť svoj cieľ. Navyše sa dobre zabavíte na “groteskách” a vtipných hláškach z filmu. Podľa mňa je preto tento film 100-krát lepší než Shrek, Nemo alebo iný animovaný film.

  Zhodnotím klady:
  – skutočný, historicky podložený príbeh
  – pekná myšlienka filmu
  – humor vo filme
  – pekné grafické spracovanie

Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat