2020 09.12

Vánoční kapřík

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Výrobek je určen pro děti veškerého předškolního věku i školního věku. Je poměrně jednoduchý na výrobu. V naší mateřské školce jsme pracovali se smíšenou skupinou 3-6 let a zapojily se všechny děti.

Pomůcky: tvrdý papír (nejlépe karton), těstoviny (kolínka, špagety), tekuté lepidlo (Herkules nejlépe), zlatá barva ve spreji, tužka, nůžky nebo řezák.

Podle šablony obkreslíme tvar kapra na karton a vystřihneme jej. Tužkou si naznačíme uspořádání šupin, tvar pusy, ploutví a oka. Lepidlem si vytvoříme linie za pomocí štětce a na ty posléze klademe kolínka ve tvaru šupin. Je nutno nešetřit lepidlem, aby těstoviny pevně držely. Oko vytvoříme opět těstovinami ve tvaru kolínek a ty klademe po obvodu. Dále si nalámeme špagety na co nejmenší kousky a těmi vysypeme vnitřní část oka, stejně tak pusu. Ploutvičky vyzdobíme opět špagetami, nalámeme si je však úměrně dlouhé a klademe je, na plochu vymazanou lepidlem, jednu vedle druhé. Po zaschnutí lepidla přestříkáme kapry zlatou nebo stříbrnou barvou ve spreji a necháme zaschnout. Opakujeme vícekrát, lepidlo může vystupovat.
Velikost kaprů volíme podle vlastní potřeby – malé, jako ozdobu na stromeček a nebo velké/oboustranně vyzdobené/ jako prostorovou okrasu.

Autor: MŠ Nedvězí, odloučené pracoviště ZŠ a MŠ Nemilany
Paní učitelka Mgr. Marie Černochová

Publikoval(a) (7 147) 
Štítky: , , , , , ,
Jeden komentář k “Vánoční kapřík

Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat