Vánoční kapřík

Výrobek je určen pro děti veškerého předškolního věku i školního věku. Je poměrně jednoduchý na výrobu. V naší mateřské školce jsme pracovali se smíšenou skupinou 3-6 let a zapojily se všechny děti.

Pomůcky: tvrdý papír (nejlépe karton), těstoviny (kolínka, špagety), tekuté lepidlo (Herkules nejlépe), zlatá barva ve spreji, tužka, nůžky nebo řezák.

Podle šablony obkreslíme tvar kapra na karton a vystřihneme jej. Tužkou si naznačíme uspořádání šupin, tvar pusy, ploutví a oka. Lepidlem si vytvoříme linie za pomocí štětce a na ty posléze klademe kolínka ve tvaru šupin. Je nutno nešetřit lepidlem, aby těstoviny pevně držely. Oko vytvoříme opět těstovinami ve tvaru kolínek a ty klademe po obvodu. Dále si nalámeme špagety na co nejmenší kousky a těmi vysypeme vnitřní část oka, stejně tak pusu. Ploutvičky vyzdobíme opět špagetami, nalámeme si je však úměrně dlouhé a klademe je, na plochu vymazanou lepidlem, jednu vedle druhé. Po zaschnutí lepidla přestříkáme kapry zlatou nebo stříbrnou barvou ve spreji a necháme zaschnout. Opakujeme vícekrát, lepidlo může vystupovat.
Velikost kaprů volíme podle vlastní potřeby – malé, jako ozdobu na stromeček a nebo velké/oboustranně vyzdobené/ jako prostorovou okrasu.

Autor: MŠ Nedvězí, odloučené pracoviště ZŠ a MŠ Nemilany
Paní učitelka Mgr. Marie Černochová

2 názory na “Vánoční kapřík”

  1. Pingback: Výherci Vánoční soutěže | Předškoláci.cz - rozvoj a výchova dětí

Leave a Reply

Přejít nahoru