2012 16.05

Vyhrajte balíček od projektu Bezpečná školka

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Vyhrajte balíček od projektu Bezpečná školka
a přispějte k bezpečnosti svých dětí v silničním provozu

Děti předškolního a mladšího školního věku jsou téměř každodenně aktivními účastníky silničního provozu, ať už jako spolujezdci rodičů nebo jako chodci. Ze statistik dopravní nehodovosti z posledních let vyplývá, že ačkoli postupně klesá celkový počet dopravních nehod, stále na silnicích ročně zemře přibližně 15 dětí a dalších 100 je těžce zraněno. Tato data jsou smutným důkazem toho, že otázce bezpečnosti dětí v dopravním provozu stále není věnována dostatečná pozornost. Děti přitom patří k nejohroženějším aktérům a to jak díky svému vzrůstu a tím pádem špatné viditelnosti, tak i kvůli nevyzpytatelnému chování.

Právě na zvyšování bezpečnosti dětí z mateřských škol v rámci silničního provozu se již pátým rokem zaměřuje projekt Goodyear Bezpečná školka. Základem projektu je vybavování mateřských škol reflexními vestami pro zlepšení viditelnosti. Do školek jsou dodávány i různé edukativní předměty pro výuku základních pravidel silničního provozu. Do projektu se v minulých ročnících zapojilo již více než 2 500 mateřských škol nejen v Čechách, ale i na Slovensku a v Maďarsku. Více informací o projektu naleznete na www.bezpecnaskolka.cz či na Facebooku www.facebook.com/bezpecnaskolka.

Díky projektu Goodyear Bezpečná školka máte nyní příležitost přispět k bezpečnému pohybu svých děti v silničním provozu. Pokud máte doma předškoláka či čerstvého školáka, poříďte mu originální reflexní vestu pro zlepšení jeho viditelnosti a další předměty, díky kterým snadněji pochopí základy pravidel silničního provozu. Ve spolupráci se společností Goodyear Dunlop Tires Czech jsme pro tři vítěze připravili výherní balíčky v hodnotě 500,- Kč v tomto složení:

 • kniha Pohádky o dopravních značkách
  autora Petera Stoličného,
 • reflexní vestička pro děti,
 • batoh,
 • pracovní sešit Bav se s bezpečnou školkou,
 • vak na vodu a reflexní klíčenka.

Pokud tedy chcete potěšit své ratolesti, tak neváhejte a zúčastněte se soutěže Goodyear Bezpečná školka v období od 15.5.2012 do 15.6.2012! Stačí zaslat správnou odpověď na otázku:

Kolikátý ročník projektu Goodyear Bezpečná školka právě probíhá?
Formulář pro vyplnění soutěžní otázky: klikněte zde a odpovězte na otázku

Přečtěte si také:

 • Kdo houpe lustrem na lednickém zámku?Kdo houpe lustrem na lednickém zámku? Kdo houpe lustrem na lednickém zámku? A komu patří tajemné kroky na půdě? Snad strašidelnému rytíři ze zámeckého parku? Jistě uznáte, že rozhoupat patnáct metrů vysoký sedmimetrákový […]
 • Hodina kresleníHodina kreslení
 • Myšky – říkanka před odpočinkemMyšky – říkanka před odpočinkem V pelíšku je šedá myš, má kožíšek jako plyš. Má tam čtyři myšata, po mamince plyšatá. Kdo si chce s tou myškou hrát, musí spát a nekňourat.
 • Zajda a jelenZajda a jelen V jednom smrkovém lese bydlel kdysi malý a hodný zajíček, který se jmenoval Zajda. Pod kořeny starého smrku si pracně vyhrabal hřejivý pelíšek, který si tuze oblíbil a cítil se v něm […]
 • Roztržitý PetrRoztržitý Petr Roztržitý Petr si roztrhl modrý svetr, když trhal v trní trnky. Trnek má dva hrnky, však ve svetru je díra, drze na něj. Ríša roztrhal si svetr, má tam díru jako metr.

Publikoval(a) (1 144) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat