Výuka anglického jazyka je důležitá i pro ty nejmenší děti! Jak na ni?

Výuka anglického jazyka je důležitá i pro ty nejmenší děti! Jak na ni?

Pokud se chcete v dnešní době domluvit, už dávno neplatí, že vám k tomu postačí jen rodná čeština. Nároky neustále rostou, a pokud chcete získat kvalitní zaměstnání, je potřeba dobře ovládat minimálně jeden ze světových jazyků. Na tyto požadavky moderní doby je potřeba připravit zejména naše dětí. S výukou cizího jazyka je potřeba začít co možná nejdříve. Poradíme vám, jaké možnosti můžete svým dětem nabídnout…

Platí, že čím dříve, tím lépe

V první řadě je nutné si uvědomit, že každé dítě je individualita. Některé děti začínají mluvit již po prvním roce života, jiné až mnohem později – výjimkou nejsou ani děti, které správně vyslovují slova až ve třech letech. Právě od tohoto faktu se odvíjí i čas, ve kterém je nejvhodnější s výukou druhého jazyka začít. Odborníci doporučují s výukou začít ve chvíli, kdy dítě samo zvládá mluvit a dobře tvoří i věty. Dítě by také mělo dobře zvládat výslovnost hlásek jako je s, z, š a později také r. Objevují se i názory, že je na dítě dobré mluvit cizím jazykem již od chvíle, kdy vyslovuje první slova. Na tuto metodu jsou často i protichůdné názory. Někteří odborníci na jazyk a výslovnost spolu s psychology tvrdí, že tato forma výuky může mít negativní vliv, protože dítě bude mít ve slovech velký zmatek. Nemusí to ale tak být. Obecně tedy platí, že čím dříve začnete, tím lépe se dítě jazyk naučí. Dobře ale dítě pozorujte, a pokud se mu nebude dařit hned o začátku, výuku raději odložte o několik měsíců. Ulehčíte tak sobě a hlavně vašemu dítku. Více o tom, kdy začít a jaké metody používat se můžete dočíst zde.

vyuka anglickeho jazyka

Výuka doma je spíše pro otrlé

Při výuce druhého jazyka je velmi důležitá forma, jakou učení probíhá. Pokud cizí jazyk zvládáte, můžete vaše dítko učit i doma. Jako nejlepší angličtina pro nejmenší se jeví různé hry. Vyzkoušet můžete například pexeso. Dítě se bude učit pojmenovávat konkrétní obrázky a tak si může rychle získat bohatou slovní zásobu. Učit se můžete například i při procházce, kdy budete ukazovat na různé věci a říkat si jejich pojmenování v cizím jazyce. Malé děti není nutné trápit s gramatikou. Naučte je pouze jednoduché věty. Pokud učíte dítko doma, je potřeba se obrnit trpělivostí. Rozhodně se neuchylujte k tomu, že dítko budete do učení nutit anebo ho za chyby trestat. Tímto jednáním v něm pouze vzbudíte odpor.

V kurzech to jde dětem lépe

Úspěšnější variantou je, přihlásit děti do kurzu. Pokud jsou v kolektivu, učí se totiž děti rychleji. Nejlepší je, pokud je angličtina pro děti spojena s konverzačními hodinami a to nejlépe s rodilými mluvčími, od kterých děti rychle získají i přízvuk. Kurzy mohou navštěvovat i děti od tří let. Při jeho výběru se zaměřte hlavně na počet dětí ve skupině. Ideální je počet pod 10 dětí, protože tak se může instruktor věnovat dětem i jednotlivě. Pro starší děti je potom vhodný letní tábor s angličtinou. Na pořádání kurzů pro děti i dospělé se zaměřuje například jazyková škola JS FAN, která nabízí výuku angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny a italštiny.

Leave a Reply

Přejít nahoru