2019 06.09

5 tipů, jak se naučit anglicky

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Umět mluvit cizími jazyky je v dnešní době velmi cenným duševním majetkem, který nám otvírá nejedny dveře do světa. A klíčem k co největšímu počtu dveří je právě angličtina. Pojďme si tedy představit nejúčinnější metody, které vám pomůžou k perfektní znalosti anglického jazyka.

1) Koukejte na filmy a seriály v originálním znění

Najdete se spousta lidí, kteří radši pohodlně sledují filmy a seriály v českém dabingu, jelikož je pro ně otravné číst titulky. Je to ale obrovská škoda, jelikož právě díky filmům a obecně nasloucháním anglického jazyka se člověk naučí opravdu hodně! Tím, že posloucháte anglický jazyk si vylepšujete výslovnost, porozumění a prohlubujete svoji slovní zásobu. A divili byste se, po jak krátké době vám slovíčko utkví v paměti, pokud ho párkrát za sebou uslyšíte. Jakmile už budete znát víc slovíček, vaše mysl se nebude muset zaobírat překladem a začne sledovat gramatické souvislosti jako je například umístění slov ve větě, použití časů, frází a ustálená slovní spojení. A časem budete filmům rozumět už i bez titulek.

Tip! Všechny v článku zmíněné metody lze aplikovat dennodenně a pomůžou vám k postupnému zlepšování znalosti anglického jazyka. Pokud se však chcete zaručeně a rychle naučit anglicky, nic nenahradí jazykové kurzy. Jazyková škola Presto nabízí jak individuální výuku angličtiny, tak firemní jazykové kurzy.

2) Poslouchejte hudbu

Pokud nejste fanoušky filmů a seriálů, nevadí. Stále můžete mít vynikající vkus ve výběru hudby. Anglická a americká hudební scéna se na vás tlačí ze všech stran, takže se chopte své šance a začněte se na texty písniček více soustředit. V některých písničkách je text těžko srozumitelný i jazykovému znalci. V takovém případě si můžete najít na internetu takzvané „lyrics“ písničky a zpívat si podle nich. Nespoléhejte však na to, že se díky písničkám naučíte také třeba gramatiku. Slovosled a podobně v písničkách často není použit nejlépe a prioritou je to, aby se text rýmoval. Slovní zásobu si ale díky písničkám vylepšit můžete zaručeně.

3) Čtěte knihy

Dalším perfektním příkladem přirozeného prostředí jsou anglické knihy. Existují dokonce také dvojjazyčné vydání, ve kterých je na jedné straně text v angličtině a na druhé straně překlad. V čistě anglických knihách určených pro vzdělávání je na zadní straně knihy napsána požadovaná znalost jazyka. Jelikož nejde o žádnou povinnou literaturu, je jen na vás, jaký žánr si vyberete. Zábava během čtení je tedy téměř garantovaná!

4) Hrajte hry

Pokud jste se narodili na přelomu století a dál, určitě jste od rodičů slýchali opak a zakazovali vám sedět celý hodiny za počítačem. Nedocházelo jim však, že to má velmi pozitivní efekt na vaši znalost anglického jazyka. Já osobně jsem toho příkladem. Dorozumět se anglicky nemám žádný problém a dovolím si velkou váhu na mých znalostech přisoudit právě počítačovým hrám, a to konkrétně především těm týmovým, kdy musí člověk skrz mikrofon komunikovat se spoluhráči a kooperovat s nimi.

5) Povídejte si anglicky

Pokud vás přestanou bavit výše zmíněné aktivity nebo pokud chcete angličtině prostě jen věnovat opravdu hodně času, můžete si začít čas od času povídat anglicky s kamarády nebo rodinou. Je úplně jedno, že věty budou trhané, gramaticky nesprávné a často i nesmyslné. Hlavní cíl je splněn i tak – mluvíte anglicky, můžete díky tomu sledovat svůj progres, hledat své slabiny a zlepšovat je. Navíc také odbouráváte blok hovorové komunikace, který způsobuje to, že se bojíte mluvit a i přesto, že si v hlavě poskládáte větu správně, máte problém ji implementovat do řeči.

Publikoval(a) (97) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat