Angličtina pro děti 2.díl

V předchozím díle jsme Vám představili dvě povedené učebnice angličtiny pro předškoláky a malé školáky. Nyní jsme vám vybrali tipy na doplňkové materiály, které nevyžadují zvláštní znalost angličtiny ze strany rodičů, většina z nich je finančně nenáročná a všechny nabízejí dětem hravou formu angličtiny.

2. Doplňkové publikace

Angličtina do ouška
Vydavatel: Eddica, Cena: 229 Kč

Anotace: Kniha s audio CD, omalovánkami, pexesem a hrou Člověče nezlob se.
Základní myšlenkou Angličtiny do ouška je, že se děti milou a zajímavou formou učí, hrají si a zároveň si rozšiřují obzory. Každá část učebnice nabízí široké spektrum možností využití. Společně s dětmi tak můžete trávit příjemné chvíle při hře a přitom rozvíjet jejich znalosti.
První část každého vyprávění provází děti konkrétním místem a zapojuje je do příběhu jednoduchými dotazy na předměty ze slovní zásoby. Tím rozvíjí i základní povědomí dětí např. o barvách věcí, specifických vlastnostech zvířat, běžných činnostech v domě aj.
V této knize jsou texty s obrázky ke všem vyprávěním. I když dítě ještě neumí číst, velice rychle si celý text zapamatuje. Můžete jej s ním procházet, jako byste společně četli, a zastavovat se u jednotlivých obrázků věcí a slovíček, které slyšíte z nahrávky.
Další částí kompletu je obrázkový plán, který obsahuje kreslené obrázky všech slovíček z povídek a hrací plán pro oblíbené „člověče, nezlob se“. V knize jsou též 3 pexesa s dvojicemi obrázků z povídek.
Všechny obrázky k namluveným povídkám jsou v knize nejen v barevném provedení, ale také ve formě obrázků k vymalování.

Náš názor: Pěkně zpracované. Ačkoliv jde o útlou publikaci, lze s ní pracovat a „vydrží“ relativně dlouho. Kniha je doplňkem k výuce, neobsahuje gramatiku.

Zábavná angličtina pro děti + DVD
Vydavatel: Computer Press, Cena: 182 Kč

Anotace: Angličtina je zábava! Výuka je postavena na sledování příběhů Růžového králíka a jeho kamarádky Andrey. Růžový králík mluví jen anglicky a Andrea má roli překladatelky: s králíkem komunikuje v angličtině a věty následně překládá do češtiny. Výhodou tohoto DVD tedy je, že dítě může sledovat příběhy bez asistence rodičů.

Na DVD navazuje knížka aktivit s cílem procvičit slovní zásobu, se kterou se dítě v příběhu setká. Jednotlivé aktivity jsou odstupňovány podle obtížnosti, která je graficky znázorněna obrázky závaží (1-3) na horním okraji stránek, proto je tato kniha vhodná pro děti různého věku – od těch nejmenších až po prvňáčky a druháky. Na závěr knihy najdete velmi praktickou pomůcku: přepis dialogů s překladem do češtiny!

Náš názor: Vhodné pro malé děti a rodiče, kteří chtějí dětem dopřát angličtinu, ale sami si netroufají na aktivní výuku. S dětmi komunikuje DVD a děti mohou příběh sledovat sami. V knize jsou úkoly, které děti podle pokynů z DVD plní. Vhodné pro skutečné začátečníky.

3. Zpěvníky

Angličtina – Písničky pro děti
Vydavatel: Pons, Cena: 193 Kč

Anotace: 15 známých a oblíbených anglických písniček, které nenásilně naučí děti jejich prvním anglickým slovíčkům. London Bridge, Old King Cole, Hush little baby, … Ilustrovaná knížka s texty (v angličtině a češtině) a notami nadchne jak děti, tak i rodiče. Hudebně upraveno pro děti: Audio – CD (cca 25 min.) + zpěvníček (32 stran).

Náš názor: Dobrý tip publikace pro ty, kteří si s dětmi rádi zpívají. Zpěvník umožňuje lépe porozumět zpívanému slovu a pak písničku dětem vysvětlit v češtině. Neobsahuje karaoke verzi. Zpěvníček je černobílý, děti si mohou obrázky vybarvit.

Anglické písničky pro děti + CD
Vydavatel: Computer Press, Cena: 261 Kč

Anotace: Zpěvník nabídne dětem 14 typických anglických písniček, a to s notami pro zpěváka (jedna notová osnova) i s klavírním doprovodem. Pod anglickými slokami najdou přebásněný český překlad, vysvětlení, o čem písnička pojednává, i malý slovníček.
AUDIO CD obsahuje písně doprovázené živými nástroji a hlavně řadu z nich skvěle nazpíval sám autor. Věříme, že jeho cítění a výraz nenechají děti chladnými a strhnou je k tomu, aby se přidaly a písničky hned opakovaly. Jak si je zapamatovaly, si mohou vyzkoušet na KARAOKE verzích, tedy instrumentálních doprovodech beze zpěvu!

Náš názor: Výhodou tohoto zpěvníku je větší rozměr a velké barevné obrázky, takže obrázky děti zaujmou a lze si s dětmi o nich povídat a povzbudit je tak k opakování určitých slovíček.

4. Jednoduché a levné pomůcky na zapamatování slovíček

Anglická pexesa

Těžko hledat něco jednoduššího, než klasické pexeso. Tématicky zaměřené archy s kartičkami na rozstříhání stojí cca. 35 Kč a za tuto cenu jistě velmi dobře poslouží. Pexesa také bývají součástí řady hravých učebnic angličtiny.

Samolepkové sešity

Práce se samolepkami děti baví, proto je vhodné toho využít i pro učení a opakování anglických slovíček. Pro menší děti, které se učí zatím spíše jen samotná slovíčka, doporučujeme například sešity Má první anglická slova, vhodná spíše pro menší děti, a sešity s Kulihráškem, vhodnější pro a malé školáky.

Angličtina? Brnkačka!

Školním dětem můžete jako pomůcku vybrat i elektrickou hru Angličtina? Brnkačka! Aneb English? Easy peasy!. Jedná se o klasiku, kterou známe z našeho dětství: na listě se nacházejí obrázky věcí a k nim je třeba přiřadit správný název (tak, že na obrázek a na název přiložíte „drátek“. Při správném přiřazení se rozsvítí zelené světélko.).
Na celkem šestnácti výměnných listech je 160 z nejčastěji používaných anglických slovíček z 16 různých oblastí – od základních čísel přes barvy až po jídlo, sport, povolání a přírodu… Všechna slovíčka jsou na listech doplněna správnou (psanou) anglickou výslovností. Hra rovněž obsahuje slovníček s anglickými slůvky použitými na jednotlivých listech a jejich český překlad.

E-shop Agátin svět vám nabízí
nejširší výběr učebnic angličtiny pro předškoláky a malé děti

Leave a Reply

Přejít nahoru