2013 31.10

Ať jsou letošní Vánoce pro vaše děti svátkem splněných přání

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Ať jsou letošní Vánoce pro vaše děti svátkem splněných přání s novými a oblíbenými stavebnicemi LEGO®

Nemáte čas přemýšlet, co dát letos dětem pod stromeček, anebo už je pozdě na dopis Ježíškovi? Kvalitní a bezpečné hračky LEGO podporující tvůrčí myšlení patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější dárky pro děti na celém světě. Je samozřejmě nemožné vybrat z letošní vánoční nabídky stavebnic LEGO ty nejlepší, přesto jsme se ale pokusili sestavit seznam našich favoritů vhodných pro různé věkové skupiny – od těch nejmenších až po zkušené LEGO stavitele. Podívejte se a nezapomeňte i vy napsat Ježíškovi, protože LEGO není jen pro děti…

LEGO Friends – nové stavebnice z městečka Heartlake

Čas strávený se stavebnicemi a figurkami LEGO Friends bývá jednoznačně tou nejlepší částí dne! Pět kamarádek z městečka Heartlake se baví na výletní lodi nebo na Střední škole v Heartlake. LEGO Friends je určeno zejména dívkám ve věku od pěti do deseti let. Lze je kombinovat s jakýmikoliv jinými stavebnicemi nebo minifigurkami LEGO.

Dobrodružství začíná na moři. Zakřičte „Ahoj!“ a představte si, co všechno mohou odvážné dívky se svými nejlepšími kamarádkami zažít na výletní lodi. Nádherná Výletní loď za delfíny z řady LEGO Friends obsahuje vše, co je třeba ke hře s námořním tématem. Kromě výletní lodi v ní naleznete tři dívčí minifigurky, vodní lyže, krmení pro delfíny a celou řadu dalších doplňků, které využijete během slunného dne stráveného s přáteli na moři.

Městečko Heartlake představuje Střední školu v Heartlake ze série LEGO Friends! Dívky si mohou s pěticí našich kamarádek užít skvělá dobrodružství i ve škole. Porozhlédnou se po okolí téhle nádherné žluté budovy a navštíví vybavené třídy nebo hřiště. Ve třídě mohou děti potkat kamarádku Stefanii, paní učitelku Stevensovou a dokonce i Matthewa. Ano! Střední škola v Heartlake je jednou ze dvou stavebnic obsahujících i minifigurku chlapce!

LEGO City – Chcete pomáhat na vodě i ve vzduchu? Staňte se pilotem nebo záchranářem s novými stavebnicemi plnými zábavy a vzrušení.

Pomáhají zraněným, chrání zákon a pořádek, pilotují letadla. Policisté a piloti vždy patřili k nejoblíbenějším profesím. Tyto hrdiny běžného života zbožňují i děti a spolu s minifigurkami rády vyrážejí plnit své každodenní povinnosti při ochraně LEGO City.

Nákladním terminálem LEGO City se chlapci zabaví při nakládání 48centimetrového nákladního letadla. Mohou otevřít dveře nákladového prostoru a pomoci dělníkům přistavit pásový dopravník. Na něj pak naloží krabice a pošlou je do letadla. S pomocí vysokozdvižného vozíku s nastavitelnými vidlicemi mohou vyzvednout zlaté cihly a zavézt je do otvírací zádi nákladního letounu.

Chtějí vaši malí pracanti raději řídit auto? Mohou naložit zboží do Kamiónu LEGO City, odvézt je na nákladní terminál, otevřít boční dveře a vyložit je vysokozdvižným vozíkem na určené místo. Pak posadí řidiče za volant a vyrazí pro další náklad.

Pobřežní hlídka LEGO City má velkou záchranářskou loď, hlídkový člun, helikoptéru a maják, takže posádka může chránit pobřeží proti všem druhům nebezpečí. Aby stavebnice působila ještě realističtěji, obsahuje celou řadu dalších doplňků včetně plováků, zásobníků vzduchu nebo smečky žraloků.

LEGO Star Wars™ – věk nehraje žádnou roli – pro všechny milovníky legend

06-lego-star-wars-75018Pro zaryté fanoušky ságy Star Wars nebude stavebnic LEGO Star Wars™ nikdy dost. Tato řada přitahuje děti stejně jako dospělé. Letos doporučujeme, aby Ježíšek vyrazil pronásledovat útočného klona ve hvězdné stíhačce LEGO Star WarsJek-14’s Stealth Starfighter, což je první stroj ze světa Star Wars™, který se nikdy neobjevil ve filmu a k jehož sestrojení získali designéři LEGO souhlas George Lucase. Součástí této akční vesmírné lodi jsou i tři minifigurky: Jek-14, elitní klonový voják a separatistický námezdní lovec Bounty Hunter.

LEGO Technic – když je hra se stroji tou nejlepší zábavou

07-lego-technic-42005Nové výzvy potřebuje každý, bez ohledu na věk. Modely LEGO Technics jsou téměř dokonalými kopiemi skutečných strojů, ať už jde o jejich vzhled nebo o funkce.

Každý skutečný automobilový nadšenec potřebuje k životu vlastní Monster Truck. A právě proto je zde naše stavebnice, a to hlavně pro ty, kterým se takový obr nevejde do garáže. Stavba složité a univerzální verze detailního modelu vlastního Monster Trucku LEGO Technic je zárukou dlouhých hodin skvělé zábavy. Skuteční blázni do aut jej mohou dokonce vybavit motorem z doplňkové motorizační sady.

LEGO MINDSTORMS® – postavte si vlastního robota

08-lego-mindstorms-31313Nebo chcete dát svému dítěti pod stromeček raději robota? I to je možné. LEGO Mindstorms EV3 přináší technickým nadšencům novou stavebnici robota s nekonečnými možnostmi. Pomocí programovatelného modulu lze sestavit například humanoidního robota, hada, škorpióna, dopravního robota nebo robotický manipulátor. Modul má dálkové ovládání, USB port, čtečku SD karet a Bluetooth modul. Výtvory lze navíc rychle ovládat pomocí aplikací pro chytré telefony, což zaručuje všem jedinečný zážitek ze hry. Znáte snad něco lepšího?

LEGO DUPLO® – klasický, bezpečný a zábavný způsob, jak si hrát a zároveň se učit

09-lego-duplo-10507Děti si hrají rády – kdekoliv a kdykoliv. Hra je nejlepším způsobem rozvoje jejich poznávacích dovedností. Stavebnice LEGO podporují jemnou motoriku i duševní a emocionální schopnosti dětí od 18 měsíců. Pro ty nejmenší můžete sáhnout po klasických hračkách s moderním designem LEGO.

Pozor, vlak přijíždí do stanice! Ve stavebnici Můj první vláček LEGO DUPLO naleznou děti vše, co potřebují ke stavbě skutečné železniční stanice – „starodávnou“ barevnou parní lokomotivu se zvukovými efekty, osobní vagón, staniční budovu, zařízení pro čerpání vody, návěstidlo a výpravčího či pasažéra. Díky spoustě kostek DUPLO a 55centimetrovým kolejím je tato stavebnice dokonalým dárkem pro nové stavitele, který nabízí tvůrčí hru s mašinkami.

LEGO Legends of Chima™ – úžasný příběh, létající bojovníci a souboje. Potřebujete další důvod, abyste zkusili tuhle oblíbenou stavebnici?

Nová dobrodružná hra LEGO si své hráče získává vzrušujícím příběhem. V přírodním ráji mytické říše CHIMA se nachází mocný zdroj přírodní energie CHI, která dodává mimořádnou sílu všem zvířatům. Lví kmen, jenž je historickým strážcem tůně CHI, usiluje o znovunastolení rovnováhy síly. Ovšem krokodýlí kmen vedený princem Craggerem si pramen CHI bezostyšně nárokuje pro sebe. Při soubojích mezi oběma kmeny, při nichž využívají speedory – rychlé a silné vozy s úžasnými vlastnostmi − se tají dech.

V majestátním Lvím chrámu CHI LEGO Legends of Chima právě začala rozhodující bitva o CHI! Cragger, Crawley a Razar přivedli své kmeny do boje o posvátné koule CHI vznášející se vysoko nad chrámem. Zabouchněte rychle lví bránu a svrhněte Craggera do jámy! Vypusťte skrytá lví vozidla s drápy a zadržte Crawleyův rozparovač! Použijte obratnou orlí stíhačku k odražení Razarova leteckého útoku, nebo zaměřte otočnou dělovou věž a vystřelte!

Chtějí vaše děti ještě víc akce? Nechte je, ať hlídají nebezpečné cesty království Chima s Lavalovým královským lovcem z řady LEGO Legends of Chima! Vaši malí hrdinové mohou vyrazit na velkém pásovém stroji a neohroženě se vrhnout do boje ozbrojeni mocnými lvími zuby a drápy. Po ruce navíc mají tajnou mapu! Záludný Crawley je bez šance – CHI Lvího kmene se zmocnit nedokáže! Do obrany se může zapojit i silná dělová věž poháněná energií CHI.

Pro ty, kdo vědí, že i čekání na Štědrý večer může být příjemné

S předvánočním očekáváním jsou neodmyslitelně spjaty adventní kalendáře. Postupem času se stále vylepšují – začalo to u obrázků, pokračovalo přes čokolády a před pár lety se objevily také hračky. Co může lépe navodit velkou atmosféruVánoc, než když se ráno vzbudíte k nové sadě LEGO, jež pomůže ukrátit čekání na onen velký večer. Letos nabízíme tři adventní kalendáře LEGO: LEGO Friends, LEGO Star Wars™ a LEGO City.

Úplnou nabídku výrobků LEGO naleznete na www.LEGO.com

Přečtěte si také:

  • DráčekDráček Dráček letí do oblak, zuby má jak vlkodlak. Na svět se však dívá rád, se všemi je kamarád. Větřík do něj fouká, dráček se jen houpá. Zamává nám pentlemi, už je zase na […]
  • BudíkBudík Koukněte se na cvalíka, jak si pěkně tik-tak tiká. Chviličku si nepoleží, stále kupředu jen běží. Uhání jak na koni čas prý zkrotí, dohoní.
  • Má milá mámoMá milá mámo Má milá mámo matičko, namažte máslo maličko.
  • Ohnivý mužOhnivý muž Den se chýlil ke konci. Slunce pomalu zapadalo a na kraj se snášela šedivá mlha. Plchovští chlapci hnali z pastvy domů dobytek. Tenkrát bylo zvykem, že spásali trávu i v lese. Honáci na […]
  • Lesní palouček – podzimní dekoraceLesní palouček – podzimní dekorace Podzimní procházky přírodou v sobě skrývají neskutečné kouzlo. S košíkem a malým nožíkem vyražte na houby. Vnímejte příjemnou vůni jehličí, sluneční paprsky. Při procházce si všímejte, […]

Publikoval(a) (1 469) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat