2009 13.11

Co víš o ročních obdobích?

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

co-vis-o-rocnich-obdobichKniha Co víš o ročních obdobích pro děti od 4 do 7 let je zaměřena na rozvoj základních schopností a dovedností předškoláků, se zvláštním zřetelem na hravou formu přípravy jemné motoriky dětské ruky pro počátky psaní. Tato kniha je určena pro děti ve věku od 4 do 7 let. Při plnění jednotlivých úkolů v tomto věku je důležitá koncentrace pozornosti dětí na práci. Je tedy žádoucí, aby plnění jednotlivých úkolů děti bavilo. K činnosti musíme děti motivovat tak, aby jednotlivé úkony dokázaly dokončit a neodbíhaly od rozdělané práce. V případě ztráty pozornosti doporučujeme na určitou dobu práci na úkolech přerušit. Je důležité si neustále uvědomovat, že každé dítě je individualita s určitými schopnostmi, ale i nedostatky. Proto v případě, že daný úkol nedokáže splnit, je lepší jej vynechat a vrátit se k němu později. Tím eliminujeme možnost nadměrné zátěže předškoláka.

Z důvodu již výše zmíněné individuality dítěte by se měl dospělý snažit o co nejpřesnější, nezkreslenou diagnostiku psychiky, osobních schopností a dovedností svěřeného dítěte. Poté bude zajisté schopen přesně určit, jaký úkol dítě zvládne a ve kterém mu musí být při jeho plnění nápomocen. Při práci na úkolech nespěcháme, dopřejeme dítěti dostatek času nejen na jejich promyšlení, ale i tvorbu.
Pro snadnější práci s touto knihou jsou na každé stránce zobrazeny jednotlivé ikony, které svým významem člení úkoly nejen do věkových skupin dětí, ale i podle dovedností, ve kterých se mohou předškoláci zdokonalovat.

Ukázka z knihy Co víš o ročních obdobích? (Portál 2009)
http://obchod.portal.cz/produkt/co-vis-o-rocnich-obdobich/

Publikoval(a) (5 113) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat