2011 15.09

Dětské centrum a školka – tak trochu jinak

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Dětské centrum V trávě nabízí atraktivní program, perfektní péči a zábavu pro všechny děti
Máte doma dítko, které už potřebuje společnost dalších dětí a ocenilo by kromě party podobně starých kamarádů také zábavný, smysluplný a rozvíjející program, ale z nějakého důvodu nechodí do běžné školky? Báječným řešením může být Dětské centrum V trávě, které v Praze Modřanech nabízí řadu atraktivních kroužků a aktivit, ale najdete zde také školičku pro děti již od 2 let! Dětské centrum přenese děti do jiného světa podobného tomu venkovskému a v harmonii s přírodou se zde děti mohou starat jak o domácí zvířátka, tak například o své vlastní rostlinky, které si zasadí. Školka centra je navíc vhodná i pro děti, které bývají častěji nemocné, kromě zdravé stravy bohaté na ovoce a zeleninu do ní totiž dochází jen osm dětí na skupinu, nehrozí tedy pravidelné přenášení bacilů, jako je tomu ve velkých běžných školkách.


Snad každý malý raubíř či malá princezna dříve nebo později zatouží po dětském kolektivu. Sdílet své objevy s vrstevníky, tvořit společnými silami nějaké dílo, zažívat s nimi nejrůznější dobrodružství a objevovat společně svět, tomu se nevyrovná ani sebelepší rodičovská péče. Pokud také uvažujete o postupném začleňování svého potomka do kolektivu dětí, případně byste rádi vyzkoušeli něco nového, pak jistě oceníte bohatou nabídku programu Dětského centra V trávě.

„V našem Dětském centru se pražské děti mohou cítit tak trochu jako na vesnici, protože se školka nachází v rodinné vilce se zahradou hned vedle přírodní památky – Modřanské rokle,“ vysvětluje Martina Šašková koordinátorka centra a dodává: „Chováme zde kozy, ovečku, králíky a děti společně s námi o zvířátka pečují, což se jim samozřejmě moc líbí. Celkově se v našem zařízení snažíme o zdravý životní styl, dbáme, aby děti měly kromě tvoření i dostatek pohybu, vymýšlíme různé zábavné aktivity venku, ale také dbáme na zdravou a vyváženou stravu. Naše školka může být báječnou variantou i pro ženy, které se musejí vrátit dříve do práce, nabízíme různě variabilní péči pro děti již od dvou let. Maminky často nemocných dětí se sníženou imunitou pak ocení rodinný kolektiv 8 dětí na skupinu, díky kterému můžeme mimo jiné dětem věnovat maximální pozornost pro individuální rozvoj.“

Pro ty, kteří si na celodenní školku ještě netroufají, nebo naopak chtějí zpestřit odpoledne po školce, jsou připraveny půldenní dopolední a odpolední výtvarné, hudební, dramatické či sportovní dílničky. Naopak na ty, kteří si chtějí užívat společného kamarádského života ještě více, čekají víkendové pobyty, výlety, školky v přírodě a spousta dalších akcí a zážitků.


Nejlépe je si vše prohlédnout na vlastní oči. Vypravte se do Prahy 4 Modřan do ulice Mezihorská, případně navštivte stránky www.vtrave.cz

Publikoval(a) (217) 
Štítky: , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat