2009 30.08

Dětský přenosný počítač – notebook Šikulka

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

cimg3261Dětský přenosný počítač – notebook šikulka je dětský kamarád na doma i na cesty! Šikulka naučí děti mnoho potřebných znalostí a dítě tak připraví do první třídy ZŠ. Obsahuje 30 naučných a zábavných aktivit kompletně v češtině! Hlasem provází známá profesionální moderátorka Rádia Černá Hora slečna Míša Jadrná!

Akční zaváděcí cena. (více info na www.superprodukt.cz a www.pocitac-sikulka.cz)

Hraní může být i učením

Hračky zdokonalující dětské vědomosti se těší stále větší oblibě. Jednou z firem, které na českém trhu naučné a didaktické hračky nabízejí, je společnost Pafaas. Tyto hračky navíc podporují nejen vzájemný vztah rodiče a dítěte, ale především také vztah dítěte k učení formou metody “škola hrou”.

Zábavné učení se Šikulkou

sik10Hlavní novinkou mezi výukovými hračkami pro předškoláky je dětský notebook Šikulka, který bude představen na letošním říjnovém veletrhu hraček v Praze Letňanech. Šikulka je vytvořen pro nenásilné učení základním znalostem. Provází děti výukou a pomáhá jim rozvíjet jazyk, matematiku, smysl pro hudbu a logiku, celkem nabízí 30 různých naučných aktivit v češtině. Dítě se tak formou zábavné hry učí rozeznat základní českou abecedu, rozeznávat velká a malá písmena, psát písmena i celá slova a opravovat je, počítat a odečítat z množiny, počítat a odečítat číslice až do 100, rozeznávat noty, poznávat směry, zdokonalovat paměť apod. Mnoha dětem právě forma hry pomůže k dobrému vztahu při učení i v dalších školních aktivitách. Dítě tak zároveň poznává, že učení může být zábavné a zajímavé. Po ukončení výukové aktivity dokáže Šikulka vyhodnotit úspěšnost hry a případně dítě pochválit. Tento první notebook je vytvořen tak, aby se dítě postupně naučilo pracovat s klasickou klávesnicí stolního počítače. Jeho klávesnice je identická, a to včetně háčků a čárek. Zvládnutí kompletní české abecedy dítěti výrazně usnadní pozdější ovládání běžného počítače.

Hračku namluvila a výukou provází Míša Jadrná, moderátorka rádia Černá Hora, která se podílí i na moderování mnoha dětských akcí a soutěží. Dětský notebook ŠIKULKA je jednoduše přenosný a dítě si jej tak může vzít sebou kamkoliv. Nyní je počítač nabízen za velmi zajímavou cenu a navíc s originálním dárkem dětskými digitálními hodinkami Šikulka s funkcí projekce barevného obrázku. Dítě si tak může večer přímo z postele promítnout barevný obrázek na zeď pokojíčku pouhým stiskem tlačítka na hodinkách.

Chytré dítě má chytré pero

chytre-pero-detiZajímavou hračku představují také série výukových tabulek s názvem Chytré pero. Naučné tabulky učí děti formou hry pomocí chytrého elektronického pera odpovídat na různé otázky. Každá hra obsahuje 32 barevných interaktivních stránek, což celkem představuje 576 různých otázek. Jednou z letošních novinek je tzv. zvuková encyklopedie. Stačí jen interaktivním perem přejet přes kód některé ze stovky obrázkových kartiček a dítě uslyší autentický zvuk nakresleného zvířete, hudebního nástroje, přístroje, případně různé zvuky z přírody a mnoho dalších. Tyto tabulky napomáhají k aktivní podpoře dětského rozvoje a získávání znalostí dětí nejen doma, ale i v dětských zařízeních po celé ČR. Ke každodenní práci s dětmi využívají výukové tabulky a chytrá pera mateřské školy, speciální zdravotnická zařízení a logopedické poradny. Jejich výhodou je velmi přijatelná cena.

Nekonečné omalovánky

eshopobr-sada-3-v-1-rodina-omyvatelna-kniha-fixy-417Oblibě se u dětí těší nejen elektronické, ale i tvořivé a výtvarné hračky. Pro děti jsou atraktivní vodou omyvatelné látkové knížky. Jedná se o výtvarnou sadu 3 v 1, která obsahuje látkovou obrázkovou knížku s omalovánkou a sadu pěti speciálních vodou omyvatelných fixů. Děti mohou vybarvený obrázek jednoduše umýt pod studenou tekoucí vodou a malovat dále. Mohou tak donekonečna vymýšlet barevné varianty obrázků a vybarvit si knížku podle své fantazie. Na trhu jsou zatím k dispozici tři varianty vodou omyvatelných knížek – s motivem dinosaurů, rodinného setkání a knížka o koupání. Brzy však přibudou další originální dětské motivy.

Publikoval(a) (11 886) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat