2009 30.08

Hračky zdokonalující dětské vědomosti

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Stále více jsou v oblibě hračky zdokonalující dětské vědomosti

Všichni velmi milujeme své děti a věnujeme mnoho pozornosti jejich vývoji během růstu a vývinu. Očekáváme, že naše děti budou inteligentní, zdravé a šťastné.

Proto se firma Pafaas aktivně věnuje dovozu a prodeji právě naučných a didaktických hraček. Velice zajímavou hračkou je série výukových tabulek “Chytré pero“. Tyto naučné tabulky, které děti metodou “škola hrou” učí pomocí chytrého elektronického pera odpovídat na různé otázky. Každá hra obsahuje 32 barevných interaktivních stránek ( celkem 576 různých otázek ).

K výukové novince, která byla představena na veletrhu FOR KIDS v březnu v Praze Letňanech patří hlavně “zvuková encyklopedie“. Jedná se o interaktivní pero včetně 100 různých obrázků ( kartiček – encyklopedie ) ze kterých “vykouzlíte” perem zvuk ke konkrétnímu obrázku. Stačí jen přejet perem přes kód obrázku a dítě uslyší autentický zvuk zvířat, hudebních nástrojů, přístrojů, zvuků z přírody a dalších.

Mnoho rodin, ale i dětských zařízení po celé ČR využívá tyto tabulky k aktivní podpoře dětského rozvoje a získávání znalostí dětí. Mateřské školy, speciální zdravotnické zařízení a logopedické poradny využívají výukové tabulky a chytrá pera ke každodenní práci s dětmi. Dostupné jsou každému i nízkou cenou ( tyto tabulky pořídíte od 200 do 300 Kč ).

K hlavní výukové novince pro předškoláky je právě připravovaný dětský přenosný počítač (notebook) ŠIKULKA, kterýbude představen a uveden na trh na veletrhu hraček v Praze Letňanech v říjnu 2009. Tento dětský počítač má 30 různých naučných aktivit v češtině. ŠIKULKA je vytvořen pro nenásilnou výuku právě základních znalostí pro vstup do školní lavice. Dítě se tak formou zábavné hry učí rozeznat základní českou abecedu.Psát písmena, psát slova, rozeznávat velká a malá písmena, opravovat slova, počítat a odečítat z množiny, počítat a odečítat číslice až do 100, rozeznávat noty, poznávat směry, zdokonalovat paměť a další. Mnoho dětem pomůže právě kontakt při hře k dobrému vztahu při učení i v dalších školních aktivitách. Dítě tak zároveň poznává, že učení může být zábavné a zajímavé. Šikulka vždy po ukončení výukové aktivity prozradí jak je dítě se znalostí. Dokáže vyhodnotit úspěšnost hry a pochválit. Pokud dítě neví odpověď, ŠIKULKA mu dokáže jednoduše poradit. ŠIKULKA je konstruován tak, aby byl jednoduše přenosný a dítě si jej mohlo vzít sebou kamkoliv. Stačí zaklopit vrchní část počítače a ihned má dítě možnost uchopit za rukojeť ŠIKULKU a přenést kam potřebuje. Zajímavé je i spojení “hlasu hračky”. Hračku namluvila a výukou provází slečna Míša Jadrná. Ta je známá profesionální moderátorka, které moderuje v rádiu Černá Hora. Podílí se i na moderování mnoha dětských akcí a soutěží. Její příjemný hlas znají mnohé děti a při hře s ŠIKULKOU bude dobrou pomocnicí při výuce. ŠIKULKA je vytvořen tak, aby se dítě učilo pracovat s klasickou klávesnicí opravdového počítače. Proto je klávesnice vytvořena jako věrná kopie klasické klávesnice stolního počítače. ( stejné rozvržení písmen a číslic ). Písmena mají čárky a háčky stisknutím tlačítek jako u klasické klávesnice. Kompletní plnohodnotná česká abeceda naučí dítě ovládat v budoucnu běžný počítač.

ŠIKULKA doprovází děti výukou a pomáhá jim rozvíjet jazyk, matematiku, smysl pro hudbu a logiku

Dovozce opět myslel na dostupnost hračky rodičům a dětem. Proto nabízí nyní počítač s originálním dárkem za velice zajímavou cenu. Dárkem k počítači jsou originální dětské digitální hodinky ŠIKULKA s projekcí barevného obrázku. Po “učení” s ŠIKULKOU si tak může dítě večer přímo z postele promítnout barevný obrázek na zeď v pokojíčku. Jednoduše stiskne tlačítko na hodinkách.

Nejen elektronické hračky, ale i tvořivé a výtvarné hračky zaujmou vaše děti. Pro děti atraktivní jsou i Vodou omyvatelné látkové knížky. Jedná se o výtvarnou sadu 3 v 1, která obsahuje látkovou obrázkovou knížku, omalovánku a sadu 5 speciálních fix. Máte rádi omalovánky ? Látkové knížky, nebo jen rádi malujete ? Nemusíte již nyní volit žádný kompromis a kupovat látkovou knížku, jednorázové omalovánky nebo obyčejné fixy. Nyní možno zvolit výukovou sadu 3 v 1. Tato knížka slouží zároveň jako omalovánka a navíc jsou fixy vodou omyvatelné. Děti mohou vybarvený obrázek jednoduše umýt pod studenou tekoucí vodou a malovat dále. Nyní nepotřebujete žádné čistící prostředky ani pračku. Můžete donekonečna vymýšlet barevné varianty obrázků a vybarvit si knížku podle své fantazie a pochlubit se rodičům a kamarádům! Zatím jsou na trhu tři varianty vodou omyvatelných knížek a to s motivem dinosaurů, rodinného setkání a knížka o koupání. Ale již nyní se připravují do výroby další originální dětské motivy.

Tyto naučné, didaktické a tvořivé hračky podpoří vzájemný vztah rodiče a dítěte a vztah dítěte k učení formou metody “škola hrou”.

S přáním mnoha krásných zážitků ze hry
LIFESTYLE Pro mou rodinu / promourodinu.eu

Přehled hraček naleznete na webu http://www.superprodukt.cz

Publikoval(a) (3 823) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat