Dětský rostoucí nábytek – pro správné držení těla u stolu

Ke správnému držení těla se snažíme vést děti od malička. Zvláštní pozornost je třeba věnovat nácviku správného sezení zvláště v době, kdy se děti připravují na školu a v prvních letech školní docházky, kdy tráví u psacího stolu více času. Důležitými pomůckami k vytvoření vhodných podmínek pro učení jsou správně vybraný stůl a židle. Domníváme se, že tzv. rostoucí nábytek, který umožňuje nastavit výšku pracovního prostředí vždy na míru Vašemu dítěti, je jednou z nejlepších voleb, kterou můžete svému budoucímu školákovi dopřát.

Naším tipem je dětský rostoucí nábytek Mayer, znáte ho?

Michala Loudínová – spolumajitelka internetového obchodu Dráček.cz, o rostoucím nábytku Mayer říká: „Na českém trhu najdete několik výrobců, kteří nabízejí rostoucí nábytek. Otestovali jsme je většinu z nich a Mayer nám vyšel jako jasný vítěz. A co nás přesvědčilo? Byl to poměr ceny a výkonu, jednoduché polohování výšky stolu a náklonu pracovní desky, moc pěkný design a především precizní německá kvalita promyšlená do detailu. Potěší maličkosti typu přehledného balení výrobku, které obsahuje srozumitelný návod a především všechny nástroje a klíče nutné pro domácí kompletaci.“

Dětské rostoucí stoly Mayer

Rostoucí stůl je vhodné dětem pořizovat ještě před vstupem do první třídy. Rostoucí stoly Mayer jsou určeny dětem od 4  let a díky své variabilitě vydrží „dětem“ až téměř do dospělosti. Nastavují se primárně dle výšky, přizpůsobovat si však můžete také sklon psací desky. Polohování psací desky je velmi jednoduché, zvládne ho i malý školák bez pomoci rodičů. Polohování do výšky je u většiny stolů práce pro dospělého. Je nutné povolit boční šrouby na obou stranách stolu, posunout konstrukci stolu do požadované výše a šrouby utáhnout. Je to práce spíše pro tatínky. Není složitá, ale fyzicky náročnější. Pokud ovšem zakoupíte stůl z řady YOUNG COLLEGE RACING, který má  pístové polohování výšky stolu na kličku, poradí si Váš školák sám i s tímto úkolem. Pístové ovládání je ale výrazně dražší, není to tedy řešení pro každého, i když je to velmi pohodlné. Nutno dodat, že polohování do výšky se provádí cca 2x ročně, takže náročnější polohování u standardních stolů není výraznější překážkou v jejich používání.

Vyberte si z nabídky rostoucích stolů Mayer za akční ceny. Do 31. 8. 2012 můžete zakoupit nejprodávanější typ Young College Profi ve třech barvách se slevou 1 642 Kč.

Dětské rostoucí židle Mayer – židle s 5 letou záruční dobou

Při rozhodování o koupi dětské židle je nutné zvážit řadu aspektů, z nichž asi nejdůležitějšími jsou ergonomicky zdravé sezení, polohování židle na výšku i do hloubky v dostatečném rozsahu a dlouhá životnost židle. Tato kritéria splňují dětské rostoucí židle Mayer. Tyto dětské rostoucí židle jsou vhodné pro děti od 4 let a 110 cm výšky až po „dospělé“ do výšky190 cm. Všechny židle mají kromě výšky také nastavitelnou hloubku sezení, řada Freaky navíc područky, ve kterých je uložen mechanismus polohování zádové opěrky do hloubky. Toto polohování v područkách je velmi jednoduché a rychlé. Zvládnou ho i děti bez pomoci dospělého. Polohování do hloubky je stejně důležité jako polohování do výšky.

Zatímco u výšky dbáme na to, aby dítě vždy došláplo na zem, úprava hloubky sezení nám zajistí, že se dítě může při práci opřít i zády, což se mu u nepolohovatelné židle nepodaří.  Takto si jednodušeji udrží správnou polohu těla při sezení. Pokud správně nastavíte židli na postavu svého dítěte, dítě může se židlí snadněji manipulovat a dokáže se např. samo přisunout ke stolu a odsunout kdykoli to potřebuje. Při sezení na židli pro dospělé bude vždy potřebovat k těmto úkonům Vaší asistenci. Pokud nebudete zrovna po ruce, tak si nakonec nějak sedne samo, ale je téměř jisté, že do správného sezení to bude mít daleko. S rostoucí židlí budete mít o jednu velkou starost méně.

Pořiďte dětem opravdu kvalitní židli za akční cenu. Až do 31. 8. 2012 zakoupíte vybrané židle Mayer se slevou 23 %.

Dětské rostoucí židličky UNIZE – k jídelnímu i pracovnímu stolu

Nenechte se zmást jejich designem. Dětské rostoucí židličky UNIZE možná na první pohled působí jako typické dětské jídelní stoličky pro mrňata, ale budete se divit jak široké jsou možnosti jejich využití. Ano, první uplatnění najdou rostoucí židličky UNIZE skutečně u jídelního stolu. Díky své pevné, stabilní konstrukci, nastavitelné výšce sezení a nosnosti do 90 kg si je však zamilují i dospělí a mohou se stát stálým a oblíbeným doplňkem u jakéhokoli stolu – u jídelního stejně jako u pracovního stolu s počítačem. Stoličky Unize jsou kvalitní české výroby. Díky mnoha dostupným barevným variantám oživí každý interiér. Na výběr máte 6 barev a zvolit si můžete přírodní provedení židle, nebo bílý lak.

A malá otázka na závěr: dokážete uhodnout, proč nestačí koupit jen rostoucí stůl nebo rostoucí židli, aby Vaše dítě sedělo zdravě? Posaďte si malého školáka k psacímu stolu pro dospělého a budete mít rychle jasno. Aby dosáhl na nepolohovací stůl, bude potřebovat vyšší židli a nebude mít nohy na podlaze. Samotný polohovací stůl ale nemůžete snížit na výšku Vašeho školáka, pokud mu zároveň nemůžete snížit výšku sezení na židli. Dočasným řešením může být nepolohovací dětská židle, kterou ale budete muset časem vyměnit za větší. S rostoucím nábytkem budete jen několik let upravovat polohu sezení přesně na výšku rostoucího dítěte a nový nábytek budete kupovat nejspíš, až když se ten rostoucí příliš okouká. U značky Mayer nastane toto „okoukání“ ve většině případů dříve, než skončí jeho životnost a troufáme si tvrdit, že ani toto „okoukání“ nepřijde příliš brzy.

Zdravé sezení a příjemně strávený čas nad domácími úkoly Vašim nejmenším přeje Dráček.cz a celý tým Předškoláci.cz.

Leave a Reply

Přejít nahoru