2012 09.12

Dopřejte dětem zdraví z přírody, aby Vánoce nepromarodily

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Dopřejte dětem zdraví z přírody, aby Vánoce nepromarodily

Každý rodič chce svým dětem dopřát to nejlepší. Vánoce jsou obdobím, na které se právě ti nejmenší těší nejvíc. Se značným předstihem píší dopisy Ježíškovi a na Štědrý den pak s napětím očekávají, jestli pod stromečkem najdou to, co si tolik přáli. Někteří ale stráví vánoční svátky v posteli, protože je schvátí nachlazení. Nepříjemný stav nedovolí malému dítěti užít si nejkrásnější chvíle naplno a připraví se tak o spoustu zážitků.

Organismus dětí je náchylnější k nachlazení, protože ještě nemá dostatečně vyvinutou imunitu. Už od raného věku je tedy dobré obranyschopnost dětí posilovat. Důležité jsou pravidelné vycházky s kočárkem, procházky s dětmi, ideálně v parcích, zalesněných a travnatých oblastech s minimem škodlivin v ovzduší. I městské maminky žijící v oblasti se zvýšeným dopravním provozem by se neměly vycházkám vyhýbat a naplánovat si venkovní aktivitu tam, kde je bezpečno. Většina měst nabízí právě k takovýmto účelům upravené plochy vhodné pro pěší.

Pozor by měli dávat hlavně ti, jejichž dítě trpí astmatem a problémy s dýchacími cestami, a řídit se radou dětského lékaře. Obecně platí pravidlo, že se nezdržujeme dlouho venku v době zvýšené inverze. Čistý, i když studený vzduch naopak prospívá. Mnohé maminky však dělají chybu, že své děti příliš „nabalují“ do několika vrstev teplého oblečení. Organismus takto oblečeného dítěte pak nemá šanci si utvořit přirozenou obranu proti chladu a dítě se tak stává citlivějším a náchylnějším na jakékoliv viry, se kterými přijde do styku. Vybíráme proto oblečení z materiálů, které jsou přírodní, savé a hřejivé.

Pobyt venku proto u svých dětí rozhodně nezanedbávejte. Řada z nich tráví většinu času doma u počítačů místo toho, aby se s kamarády potěšily venkovními hrami. Nejenže tak nemají možnost si vytvořit dostatečnou přirozenou imunitu, ale narušuje se tím i psychika dítěte, vývoj mozku, psychické zdraví, ale hrozí i nebezpečná obezita.

Přestože venkovní pobyt patří mezi pravidelnou aktivitu vašich dětí, může se stát, že se během zimních měsíců nastydnou. U dětí, které navštěvují jesle nebo školku nebo mají staršího sourozence ve školce, může být pravděpodobnost nachlazení ještě vyšší. Důvodem je snadné šíření virů mezi dětmi, které jsou v blízkém kontaktu. Nemoc se pak projevuje rýmou, kýcháním, zvýšenou teplotou, bolestí v krku, kašlem, únavou a sníženou chutí k jídlu.

Ideálním prostředkem, který pomůže co nejrychleji se zbavit potíží a opět nabrat sílu, jsou produkty společnosti Biomedica, jež na základě dlouholetých zkušeností vyvinula vysoce účinné přírodní prostředky. Dětem od čtyř let doporučujeme rostlinný lék Biotussil s účinnou látkou směsi bylin, který pomáhá při onemocněních dýchacích cest včetně rýmy a zánětu vedlejších nosních dutin. Kapky Biotussil můžete nakapat i do hrnce s horkou vodou a pod suchým ručníkem opatrně nadechovat vypařující se páru. Silice prvosenky a dalších léčivek budou pronikat přímo do ucpaného nosu a blahodárně tak působit na dýchací cesty. Jako doplňkové produkty nabízí Biomedica sirup Bitusílek s pomerančovou příchutí pro děti od jednoho roku, pastilky Bitusilky nebo Průduškový balzám, který natřete nemocnému na hrudník. Účinné látky balzámu tak působí na dýchací cesty. Sirup Bitusílek se svou lahodnou pomerančovou příchutí může nahradit sladidlo do čaje, který tak příjemně ochutí.

Přípravky si nemůže vynachválit ani známá herečka Zdeňka Žádníková Volencová, která je známou propagátorkou zdravého životního stylu. „Doporučuji rozhodně nepobývat v přetápěných prostorech. Sami jsme zažili ,studený odchov‘ a musím říct, že se nám nemoci vyhýbají. Když už ale musím po něčem sáhnout, oblíbila jsem si právě tyto přírodní produkty, které spojují ty nejúčinnější rostlinné látky proti nachlazení,“ říká maminka tří dětí.

Dbejte proto na prevenci proti nachlazení, a když už se tak stane, zkuste sílu přírody. Spoustu dalších a užitečných rad a zábavy nejen pro vás, ale i pro vaše dítě najdete na stránkách nemamrymu.cz.

Přečtěte si také:

  • Popletená abecedaPopletená abeceda Když je legrace, jde každé učení lehce. Ani s abecedou nebudou mít prvňáčci potíž. Stačí se zapojit do pátrání po chybách v popletených básničkách Zuzany Pospíšilové a roztomile bláznivých […]
  • Nový rokNový rok Nesu vám, lidičky, nesu vám novinu ! Starý rok překročil osudnou hodinu ! Nesu vám, lidičky, nesu vám vzkaz, že ten rok letošní začíná včas.
  • RozpočítadloRozpočítadlo Jedna-to je málo, dvě-to už je víc, tři-pusy od mámy stojí za tisíc.
  • Co mi řekl semaforCo mi řekl semafor Doprava patří bezesporu mezi činitele, kteří požadavky a nároky na výchovu dítěte mnohokrát znásobují. Doprava nás dnes zasahuje doslova od kolébky a již první triumfální cesta nově […]
  • Co to je? Na co to je?Co to je? Na co to je? VĚK: 5 až 10 let POMŮCKY: různorodé předměty POČET HRÁČŮ: nejméně: 8, nejvíce: neomezeně PRAVIDLA HRY: Hráči si sednou do kruhu a jeden vezme například sirku (vařečka,sklenička, […]

Publikoval(a) (283) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seJeden komentář k “Dopřejte dětem zdraví z přírody, aby Vánoce nepromarodily

  1. romca

    Od pondělka malé (3) dávám 3x denně lžičku bitusílku a zdá se, že kašel ustupuje, a dokonce jí sirup i chutná. Zato tatínka začíná trápit rýmička, tak poběžím do lékárny znovu ještě pro biotussil.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat