2010 08.12

Hrátky s batolátky

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Povídáme si a cvičíme s dětmi do 4 let. K zábavě i všestrannému rozvoji dítěte poslouží knížka plná říkadel a obrázků k hrám a cvičení rodičů s malými dětmi v domácím prostředí. Hrát si budou s různými pomůckami i bez nich. Každá hra je doplněna přesným popisem provedení a doporučeními k zajištění pohodlí, bezpečnosti i maximálního účinku. Originální rytmická říkadla rozvíjejí paměť, slovní zásobu a řečové schopnosti dítěte. Cvičení na velkém míči (gymball) a s malým míčkem (overball) posiluje hrubou motoriku, zatímco jednoduché hry s roličkou a provázkem pomáhají zdokonalit jemnou motoriku. Nakonec si děti mohou vyčarovat třeba nebe plné hvězd, trampolínu, kravičku a další zvířátka, dobrou svačinu nebo kosa v černém fraku a o tom všem si budou společně povídat na základě inspirace básničkami a obrázky.

V kapitolce Hrátky na malém míči (overball) a velkém míči (gymball) umožníme dítěti pomocí těchto dnes již snadno dostupných rehabilitačních pomůcek posílit břišní a hluboké zádové svaly, poznat další možnosti pohybu. Důležité při tomto cvičení je ale dbát na správné držení dítěte, jak je vyobrazenona obrázcích. Jen takto dítěti zajistíme bezpečnost při cvičení a umožníme mu správně posilovat pohybový aparát. Cvičením s dítětem od raného věku pomáháme jeho správnému vývoji a zároveň mu vytváříme návyk, díky kterému bude vnímat cvičení i v pozdějším věku jako přirozenou součást života. Aktivně tak bude trávit svůj volný čas i v dospělosti.

V kapitolce Malování na záda si možná vzpomenete na své dětství, kdy jste si s kamarády nebo sourozenci vzájemně malovali prstem na záda obrázky, písmena nebo čísla a hádali je. V této knize je malování spojené s jednoduchou hádankou. K malovací zábavě budete vracet i s odrostlejšími dětmi.

Poslední kapitolka Čarování vás bude inspirovat k povídání si o všem, co se děje kolem nás. Dítě jistě zaujmou jednoduché, srozumitelné a milé obrázky. Tyto hrátky budou dítě podporovat v myšlení, komunikaci, řeči.

Ukázka z knihy Hrátky s batolátky:

Autorka: Hana Kišová, nakladatelství: Portál 2010
165×185 mm, váz., 200 s., 319 Kč
ISBN 978-80-7367-762-6

Publikoval(a) (3 208) 
Štítky: , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat