2010 10.08

Jak a kde žijí mláďátka

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Poznávací knížka o mláďatech domácích i lesních zvířat s odklápěcími okénky. Děti se v ní dozví řadu informací o tom, jak se mláďata rodí (domácí savci, motýli, pavoučci, lesní zvířata, ryby a vodní zvířata), co vše se musí naučit, než jsou samostatní, jak spí… Díky vhodnému formátu knihy se s ní dětem dobře „pracuje“ – i pro menší děti je dvoustrana přehledná. Texty v knize vcelku dobře vyvažují informační funkci i slovník malých dětí (nejsou infantilní, ale jsou srozumitelné).

Náš názor: Velmi pěkná knížka. Vydavatel uvádí, že je vhodná od 2 let, což považujeme za poněkud nadnesené (dvouleté děti zdaleka neznají tolik zvířat, například vydry, nebo je pro ně těžké pochopit, že mládě žáby projde přerodem z jiker v pulce s ocáskem, co vypadá jako ryba, až po žábu bez ocasu). Kromě této výtky lze ale knihu doporučit dětem ve věku 3 – 5 let.
Obsah hodnotíme jako zajímavý, i po opakovaném prohlížení jistě budou děti objevovat nové informace, které předtím nezachytily. Také je třeba vydavatele pochválit za vkusné ilustrace a texty, neboť jejich úroveň v řadě dětských knih, zejména o zvířatech, bývá tristní.

Parametry: Autor: Andrea Erne, Ilustrace: Anne Ebert, Počet stran: 16, Vydavatel: Albatros, Formát: 166 x 189 mm, Rok vydání: 2010

Anotace vydavatele: Kdy se rodí mláďata? Jak se rodí zvířátka? Jak se rodí motýl? Jak žijí mláďata v lese? Kde mají mláďata svou postýlku? Děti mají spoustu chytrých až záludných otázek. Na některé neumí odpovědět ani dospělý. V naší knížce-hračce najdete spoustu odpovědí o zvířecích dětech. Mnoho obrázků, zábava i poučení – to vše je v knížce pro malé zvídavce. Ve stejné edici najdete také: Bagry, traktory a náklaďáky; Všechno a koních a ponících a Poznáváme hodiny a čas.


Odkaz na knihu: Jak a kde žijí mláďátka
Recenze byla připravena ve spolupráci s e-shopem Agátin svět

Publikoval(a) (1 960) 
Štítky: , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat