2014 12.10

Kreativní hračky baví děti v každém věku

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

kresleni-s-pastelkami„Mami, podívej, tohle jsem udělal úplně sám,“ chlubí se dítko a strká vám něco před obličej. Znáte tu chvíli? Děti se hrami, mezi které patří i tvoření, přirozeně učí. Využijte jejich vrozenou touhu objevovat a tvořit, díky které si osvojují jemnou motoriku, poznávají barvy, tvary a jejich kombinace, rozvíjejí fantazii a vyjadřování osobnosti… A seznamte se s nápady pro děti 4 věkových kategorií.

Zábavné malování bez nepořádku a špíny

Radovat se z objevujícího a mizícího obrázku může vaše 3–6letá dcerka nebo syn pořád dokola. Dítě si z krabice Kouzelného malování vybere jednu ze sedmi šablon (roztomilá žabka, medvídek a jiné), naplní si speciální tužku vodou a „maluje“. Obrázek se zviditelní kontaktem šablony s vodou a po jejím zaschnutí (zhruba po 3 minutách) zmizí, takže dítě může „kouzlit zase znovu. Kouzelné malování štětcem baví už roční děti – stačí jim dát k práci obyčejný štětec a kelímek s vodou a oblíbená hra je na světě!

kouzelne-malovani

Děti budou usínat v jemném svitu vlastnoručně vyrobených samolepek

Nadšení pro tvoření v dětech od 5–8 let povzbuzují samolepky, které si samy vyrobí z designové sady Gelarti. Speciální předloha pro barvy svítící v noci má obrysy kouzelného lesa, třpytivými barvami vytvoří vaše ratolest obrázky rozkošných štěňátek.

Nálepky si děti nejdříve vymalují barvami, počkají, až uschnou a poté je samy nebo s vaší pomocí nalepí na zdi, okna, skříně a další místa. Až je tam omrzí, snadno je spolu přelepíte jinam.

gelarti-design-studio

Dopřejte malému šibalovi napětí jako při stírání losu

Jestli vaše dítko někdy škemrá o los a pak máte výhled na soustředěné seškrabování mincí svrchní stříbrné vrstvy, škrabací obrázek mu udělá ohromnou radost. Škrabací obrázky v sobě skrývají tajemství – celý obrázek schovaný pod lákavě třpytivou vrstvou je však vidět až po „zbavení se“ celé svrchní vrstvy speciální tužkou. Obrázků je v balení 6 a každý je jiný. Stejně jako praskání bublinkové folie jsou škrabací obrázky geniální zábavou, která dítě zaměstná na delší chvíli a ještě procvičí jeho trpělivost. Vyškrabovací obrázky jsou vhodné pro děti od 6 let.

trpitive-skrabaci-obrazky

Umělecké dílo, které vytvoří už 8leté děti

Divoký tygr, hravá koťátka a krásné štěně, všechna tato zvířata dokáží věrně namalovat děti od 8 let s malířskou sadou Malování podle čísel. Ta obsahuje právě tyto 3 předtištěné obrázky s čísly určujícími kam nanést barvy, štětce, kelímek, akrylové barvy a stojan. A váš hlavní úkol? Malého umělce řádně pochvalte a jeho obrazy vystavte u něj v pokoji nebo na ledničku, aby ho viděly úplně všechny návštěvy.

malovani-podle-cisel

Když potřebujete další inspiraci…

Origami už je nuda, vodovky leží nepovšimnuté v koutě a vy si lámete hlavu tím, čím svoje dítě zabavíte dál? Chvíle soustředění a kreativního rozletu mu přinesou také další výtvarné hračky, které zaujmou kluky i holkymalé stavitele (dřevěné stavebnice) nebo zručné parádnice (bižuterie k vlastní výrobě) z nabídky kouzelnyhrad.cz.

logo-kouzelnyhrad-cz

Přečtěte si také:

  • Třpytivá sněžítka GlittersTřpytivá sněžítka Glitters Třpytivá sněžítka Glitters: kouzelné hračky, které si děti vyrobí samy Zářivé dětské oči napjatě pozorují padající třpytivý „sníh“ v plastové kouli s barevným zvířátkem. Barevné […]
  • Hrajeme si a tvoříme s hádankamiHrajeme si a tvoříme s hádankami Rozvíjíme tvořivost předškolních dětí. Soubor veselých a půvabných hádanek doplňuje množství otázek, úkolů, aktivit rozvíjejících tvořivost v oblasti verbální, pohybové i výtvarné. Děti […]
  • Technika: tempera, piliny, lepidlo na tapetyTechnika: tempera, piliny, lepidlo na tapety Rozmícháme na jemno rozdrcené piliny s temperovými barvami a lepidlem na tapety Apeko. Poté směs nanášíme na čtvrtku nebo kartónový papír klasicky štětcem. Výsledek je dokonalý. Vhodné pro […]
  • Nástěnná malba v dětském interiéruNástěnná malba v dětském interiéru Uvažujete o změně v pokojíčku dítěte, o dekorativní úpravě stěn v interiérech mateřské školy, dětské ordinace, dětského koutku či jiných prostor pro děti? Pak vám mohu nabídnout něco ze […]
  • Nápady pro tvořivé dětiNápady pro tvořivé děti Máte chuť tvořit, ale potřebujete inspiraci nebo technickou radu? To je chvíle, kdy vezmete do ruky tuto knihu, která by měla být pouze impulzem k vaší další tvořivé práci. Není to kniha […]

Publikoval(a) (1 740) 
Štítky: , , , , , ,

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat