2016 24.10

LEGO NINJAGO a LEGO Star Wars zvou předškoláky na fantastická dobrodružství

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Čísla nelžou. A ta, co jsou spojená se stavebnicemi LEGO, doslova ohromí. Vždyť každou minutu se po celém světě prodá na 400 sad s touto slavnou stavebnicí. Milují je děti a milují je i dospělí. Určitě si pamatujete, jakou radost udělala hračka vám, když jste ji objevili pod stromečkem. A je jedno, zda to byla jednoduchá figurka policisty nebo třeba pracovníka na stavbě vysokého domu. LEGO je prostě LEGO. A na co se mohou těšit vaše děti?

I když se doba mění a často si i říkáme, že ji ne vždy rozumíme, princip hry s LEGO kostkami je stejné: podněcovat dětskou fantazii a dávat jí dostatek impulzů k jejímu rozvíjení. A samozřejmě učit děti své příběhy a hry realizovat a tím získávat manuální dovednosti, pečlivost, trpělivost i umění spolupráce. To když se do her pustí se sourozenci, kamarády nebo rovnou i s vámi. Prostě se vším, co se s LEGO naučí, se ani v pozdějším věku neztratí.

Opravdu malé dítě si do sytosti vyhraje i s jedinou obyčejnou starou kostkou LEGO, která byla původně dokonce jen ze dřeva. Dnešní předškoláci by si ale se dřevěnou hračkou už jen těžko vystačili. Proto na ně s LEGO čekají dobrodružství s jinačími hrdiny.

75129_box5_in

V LEGO Star Wars odrazíte útok Impéria

Nejslavnější filmová sága všech dob má s LEGO mnoho společného. Má fanoušky mezi dětmi i mezi dospělými. A jak je nekonečný Vesmír a vzdálenosti mezi galaxiemi, kde se příběh o boji Dobra se Zlem odehrává, je nekonečně i variací her, co si děti mohou s LEGO Star Wars vymýšlet. Děti si mohou vybrat ze všech hlavních hrdinů, kteří se straně Temné strany síly postavili, ale i z bojovníků lorda Darth Vadera.

Tomu se postaví ve všech klasických i nově vymyšlených bitvách se spoustou kosmických lodí a vznášedel. A porazí ho díky důvtipu i pomocí slavného laserového meče. Že je třeba se Zlu postavit, učí i další sada stavebnice LEGO.

70603_box5_in

LEGO NINJAGO zachrání svět

Proti zlým silám se děti postaví i pomocí hrdinů z televizního seriálu. Během své hry potkají gigantické roboty, vydají se do džungle pro tajuplnou čepel, narazí na kouzelné draky i vesmírné piráty. A samozřejmě, stanou se statečnými nindži a mistry Spinjitzu. Ve světě nindžů není místo pro osamělé hrdiny. Proto hra s LEGO NINJAGO láká hře s kamarády. Děti tak učí spolupráci s přáteli, pomáhají budovat dětskou partu. A mezi svými kamarády se naučí schopnosti postavit se i za ostatní.

LEGO Star Wars i LEGO NINJAGO jsou prostě kouzelný klíček k brance do světa fantazie. Jaké příběhy díky ní prožijí, to už záleží ale i na dětech. Star Wars nebo ninžové? Pomozte dětem tou brankou projít.

 

Přečtěte si také:

  • ObdélníkObdélník Dvě strany tu delší jsou a dvě kratší zůstanou, dveře, dopis, lednice či na boty krabice.
  • O peciválkovi a lišce RezceO peciválkovi a lišce Rezce Krkonošský rok zajíce Janka O peciválkovi a lišce Rezce To vám kdysi po lese běhal zajíc Janek a nevěděl, kam se ukrýt před sněhem. Všude ho bylo nasypáno, že by na několik zim […]
  • Josef Lada, DětemJosef Lada, Dětem Hřejivá dárková knížka, kterou věnoval milovaný malíř všem dětem. Lidová říkadla, bajky, autorovy vzpomínky na dětství strávené v malebné středočeské vesničce Hrusice, které doplňují verše […]
  • MěsícMěsíc Když se setmí, krásně svítí, tiše pluje po nebi, někdy je ho jenom půlka, jindy koule nad zemí. Odráží se nad hladinou, čirou, jako zrcadlo, co myslíte, že to bude? Koho už to […]
  • Kde bydlí zvířátka?Kde bydlí zvířátka? Kreslené omalovánky pro děti, z webu http://www.timtim.com

Publikoval(a) (136) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2020 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat