2014 13.01

Maminko, proč má ten pejsek na sobě vestičku?

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

pomocne_tlapky_5

Možná už jste se setkali s podobnou otázkou i u svých dětí. Pokud vás zaskočila a nevěděli jste přesně, jak svým drobečkům odpovědět, možná vám trochu pomůžeme rozjasnit obzory.

To, že většina lidí vnímá psa s reflexní vestou automaticky jako vodícího, se pokusila změnit jedna z nejznámějších společností pro výcvik asistenčních psů – Pomocné tlapky o.p.s. A právě na šokujících otázkách založila celou svoji osvětu a hravě ji přenesla nikoli na „cvičák“, nýbrž do prostředí tzv. rychlorande.

Rychlorandění, neboli Speed dating, je oblíbený formát, kdy se setká několik nezadaných párů, které mají pouze pár minut na to, aby se seznámily. Během celého rande tak jedinci vystřídají klidně i dvě desítky partnerů.

Většina konverzací probíhá stejně: “Jak se máš?”, “Co děláš ve volném čase?”, “Jakou posloucháš muziku?”. Co se ale stane, když vás protějšek překvapí nečekanou šokující otázkou?

Přesně tohle zažilo několik mladých mužů, kteří se přišli na jedno takové rychlorande seznámit, a vězte, že informace o doživotní sexuální abstinenci byla pouze slabým odvarem toho, co je čekalo později.

Jistě se ptáte, co tohle všechno má společného se psy. Jak ale po zhlédnutí videa zjistíte, nejde pouze o obyčejný žert, nýbrž o důmyslnou kampaň. Právě na tomto videu chtějí Pomocné tlapky demonstrovat fakt, že to, co člověka možná zaskočí, pes udělá s láskou.

Na webu www.sundejmiponozku.cz můžete zjistit mnoho informací jak o této společnosti, tak o tom, co vlastně takový asistenční pes umí, pro koho je určen a co musíte udělat proto, abyste si mohli takového psa pořídit.

pomocne_tlapky_1

Publikoval(a) (279) 
Jeden komentář k “Maminko, proč má ten pejsek na sobě vestičku?

  1. Ada

    Smekám před odvahou Pomocných tlapek propagovat asistenční psy touto cestou. Skvělý nápad! Včera o tom psali i na idnesu. Je dobře, že se lidé dozví o této problematice více informací

Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat