2009 13.11

Nápady pro tvořivé děti

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

napady-pro-tvorive-detiMáte chuť tvořit, ale potřebujete inspiraci nebo technickou radu? To je chvíle, kdy vezmete do ruky tuto knihu, která by měla být pouze impulzem k vaší další tvořivé práci. Není to kniha napínavá, i když každá tvořivá práce je malým dobrodružstvím. Není to ani kniha odborná se strohým výkladem. Ani být nemůže, protože za každým nápadem v této knize jsou několikery dychtivé dětské oči a mnohdy neohrabané malé prsty, které si už všechny pracovní postupy vyzkoušely. Nechte se unést krásou obyčejných věcí, sbírejte provázky, kousky látek, zajímavé větvičky, krabice od bot i krabičky od čaje, nezahazujte pěkný papír, odřezky kůže, nebojte se experimentovat, pohrajte si s fantazií.

napady-pro-tvorive-obr-1Andílci jako živí
Vánoční čas s těšením se na Štědrý den je nejkouzelnějším obdobím v roce. Mám pocit, že všude kolem nás v tomto období lítají andílci, pozorují nás a my musíme být moc hodní, aby nám splnili naše tajná přání. Možná právě proto mám andílky ráda, představuju si, jak asi vypadají, dávám jim možné i nemožné podoby a snažím se je ztvárnit různými výtvarnými technikami, všemi dostupnými materiály.

Potřebujeme: malý papírový sáček, starou punčochu, provázek, vlnu, koudel nebo alobal, vatu, špejle, lepidlo nebo tavnou pistolku.

Postup: Nejdříve vyrobíme hlavu. Vatu velikosti vajíčka obalíme punčochou, napíchneme na špejli, omotáme provázkem a utáhneme. V dolních rozích papírového sáčku uděláme dvě díry a sáček vyplníme zmačkaným papírem nebo papírem ze skartovačky, aby náš andílek byl pěkně kulaťoučký. Hlavičku na špejli zapíchneme do sáčku a opět pořádně omotáme provázkem. Nohy vytvoříme z provázku, který protáhneme otvory ve spodní části sáčku. Jako chodidla můžeme navléknout na provázek korálky. Křídla si nakreslíme na bílý papír, vystřihneme a nalepíme je lepidlem pouze středem na záda andílka, konce necháme volné. Vlasy buďto přišijeme nebo nalepíme tavnou pistolkou, obličej můžeme nakreslit barvami na textil, hvězdu vystřihneme z prázdného kalíšku od čajové svíčky, na svatozář použijeme tenký včelařský drátek. A fešák anděl nám může plnit naše přání.

Ukázka z knihy Nápady pro tvořivé děti (Portál 2009)
http://obchod.portal.cz/produkt/napady-pro-tvorive-deti/

Publikoval(a) (11 112) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat