2011 20.03

Narcisy z plata od vajíček

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Potřebuje se: plato z vajíček, barevné papíry, barvy (žlutá a zelená), kuchyňská hubka na nádobí, nůžky, lepidlo.

Náročnost: je to zdlouhavější a není to na jedno dopoledne. My jsme dělaly jeden den travičku, druhý den narcisy a třetí jsme to dávaly dohromady.

Tráva na papír: Z kuchyňské hubky se vystřihne libovolný tvar, který bude sloužit jako razítko. My stříhaly trojúhelníky, protože mi to nejvíce připomínalo stébla trávy. Razítko z hubky se namočí v barvě a tiská se na papír.

Narcis: Je už trochu složitější. Doporučuji předpřipravit. Korunka narcisu se vyrobí tak, že se rozebere plato od vajíček na jednotlivé kalíšky. Záleží, jaká je barva plata – některé se už nemusí dobarvovat, jiné ano. Vystřihnuté kalíšky nemají stejnou výšku po celém obvodu, je to dobré to trochu spravit.

V dalším kroku ještě doporučuji vystřihnout okvětní lístky. My jsme použily květy složené ze dvou barev.

Pokud se to takhle přepřipraví, dítě už pak tvoří pod dozorem víceméně samo. Z kalíšku je třeba připravit korunku, obvod kalíšku se nastříhá. Okvětní lístky se slepí a na něm se připevní lepidlem korunka narcisu.

Úplně nakonec se narcisy přilepí na trávu na papíře. Může sloužit jako jarní přáníčko. Pokud narcis přilepíte na nabarvenou špejli, je z toho bezva zápich do květináče.

Krásné tvoření!
Petra Fejtková, www.casprodeti.cz Tradice a zábava pro děti v duchu tradic

Publikoval(a) (3 600) 
Štítky: , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat