O třech ježibabách
Před mnoha lety, to ještě v dobách, kdy byl pánem Polického rybníka hastrman Brekoš, tehdy se konával hnedka po západu slunce na břehu poblíž vodního stavidla vždy prvního dne v měsíci pravidelný slet všech čarodějnic a ježibab.
Slétávaly se zde čarodějné báby z celého rozlehlého okolí, kde se tak pořádala pokaždé nejen velká slavnost, ale především důvěrná porada. …





