2011 17.10

Podpořte vývoj a učení dětí ve škole

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Nejnovější vědecké poznatky ukazují, že omega-3 mastné kyseliny z mořských ryb mají jednoznačně pozitivní vliv na rozvoj mozku. U dětí, mimojiné, zlepšují paměť a podporují rozvoj jejich intelektu a naopak snižují možnost vzniku poruch učení a hyperaktivity. (Mgr. Pavel Suchánek, nutriční specialista)

Největším zdrojem omega-3 DHA jsou tučné zejména mořské ryby, nověji i speciální stravou krmení čeští kapři. Pro dostatečný příjem bychom měli jíst ryby alespoň dvakrát týdně. Jelikož ale tento druh masa u nás nepatří k nejoblíbenějším, zejm. u dětí, lze doporučit užívání vhodných doplňků stravy s výraznou převahou omega-3 DHA.

Haliborange omega-3 pro děti je unikátní směs omega-3 nenasycených mastných kyselin, které přispívají k podpoře imunity a ke správnému rozvoji mozkových funkcí. Haliborange poskytuje bohatý zdroj DHA (dokosahexaenové) mastné kyseliny.

Haliborange Omega-3 pro děti podporuje:

 • Imunitu
 • Koncentraci
 • Paměť
 • Učení

Koncentrace, paměť, učení?

U dětí předškolního věku byl v klinických studiích sledován pozitivní vliv na rychlost a přesnost učení, schopnost pamatovat si a koncentrovat se. Dále byl prokázán pozitivní vliv DHA na zlepšování koordinace a pohybových schopností jak u dětí zdravých, tak i u dětí s poruchami pohybové koordinace – dyspraxie. Existuje též statisticky významná souvislost mezi nedostatečnou koncentrací DHA v krvi a výskytem onemocnění hyperaktivitou (nesoustředěnost, impulzivnost, neschopnost koncentrace) u dětí i dospívajících.

Proč je pro děti Omega-3 DHA prospěšná?

DHA je důležitá pro regeneraci a obnovu buněk různých orgánů lidského těla.

DHA a mozkové funkce

 • DHA je důležitou stavební složkou mozku a má nezastupitelný vliv na vývoj a správnou funkci mozku.
 • Hraje klíčovou roli při rozvoji mozkové tkáně u dětí.
 • Příznivě podporuje rozvoj mentálních funkcí.
 • Podporuje schopnost pamatovat si a koncentrovat se a byl prokázán vliv na rychlost učení (studie kontrolovaná placebem).
 • Zlepšuje koordinaci a pohybové schopnosti jak u zdravých dětí, tak i u školních dětí s poruchami pohybové koordinace – dyspraxie (studie kontrolovaná placebem).
 • Příznivě ovlivňuje příznaky související s hyperaktivitou (nesoustředěnost, impulsivnost…).
 • V zeměpisných oblastech s vyšším příjmem DHA byl opakovaně prokázán nižší výskyt deprese.

Co nám přináší 21. století?

Moderní technologie farmaceutické výroby umožňují maskovat typickou chuť rybího oleje příjemnými ovocnými přísadami a současně zachovat vysoký obsah nezbytných omega-3 DHA a EPA v efektivním poměru. Nepříjemný zážitek z konzumace rybího oleje po lžičkách, který užívali rodiče či prarodiče především proti křivici, se díky novým vědeckým poznáním a možnostem výroby rázem mění ve zdraví a mysli prospěšný požitek.

Nyní akce 2+1 (do 31.10.2011), po zaslání 2 čárových kódu z jakýchkoliv produktů Halibornage a zaslání kupónu, dostanete 1 Haliborange zdarma + dárky za splněné úkoly z příbalových letáků.

Přečtěte si také:

 • Střevíčky z těstaStřevíčky z těsta Bydle kdysi v strakonickém zámku pan vrchní, který měl velmi pyšnou a marnivou ženu. Nosila se jako šlechtična, střídala denně obuv i šat, dbajíc toho, aby se od ostatních paní lišila a […]
 • Děti a v dopravním provozuDěti a v dopravním provozu aneb o klukovi z počítače (knížka + CD) V napínavých příbězích o chlapci Honzíkovi a jeho kamarádovi z počítače se děti v jednotlivých kapitolách naučí: Jak se chovat na chodníku, jak […]
 • Biolampa – krok k Vašemu zdravíBiolampa – krok k Vašemu zdraví Biolampa pomáhá organismu k co nejlepšímu efektu regenerace poškozených tkání, tak že biolampa dodává našemu tělu impulzy, které stimulují metabolismus buněk a tím i přirozenou regeneraci […]
 • Obr ValdemarObr Valdemar V bukovém lese mezi Studnicí a Kramolnou se kdysi usadil obr Valdemar. Postavil si tam boudu a začal hospodařit. Do vsi vzkázal, ať ho nikdo neruší, nebo vše rozbije. U pekaře Frantíka si […]
 • Zdeněk Miler, autor Krtečka, slaví 90 letZdeněk Miler, autor Krtečka, slaví 90 let Krteček, myška, zajíc a ježek – kdo by je neznal, že? První animovaný film, v němž Krteček, animovaná postavička vytvořená výtvarníkem Zdeňkem Milerem, „hrál“ hlavní roli, byl natočen v […]

Publikoval(a) (462) 
Štítky: , , , , , , , , , ,

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat