2011 17.10

Pohádky z jiných světů

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Pohádky z jiných světů, které připravil široký tým spolupracovníků Projektu MEDELA, přinášejí poutavá vyprávění ze zemí nám velmi vzdálených, jež pro nás mají zvláštní exotickou vůni a kouzlo. Jsou průhledem do světa odlišných zvyků, drsné přírody i odlišných vztahů mezi lidmi. Naslouchejte jim se srdcem otevřeným, bez předsudků, i když se vám budou zdát někdy hrůzostrašné či kruté, tak nepodobné pohádkám českým, z nichž vane především poklid a laskavá vlídnost, tak příznačná pro naši krajinu. Přesto však mají naše pohádky i pohádky ze vzdálených zemí mnoho společných motivů: touha po štěstí, lásce, spravedlnosti, vítězství dobra nad zlem, chytrosti nad hloupostí – to jsou ideály, které platí mezi poctivými lidmi ve všech koutech světa stejně.

Kdykoliv se vám zachce, můžete otevřít knížku a bát se o neposlušného Budulínka či křehkou Sněhurku, žasnout nad čiperným Palečkem, znovu se vypravit na pouť do horké Afriky, kde děti žijí v blízkosti dravých zvířat, do chudé Guatemaly či válkou sužovaného Čečenska. Všude tam žijí děti a milují pohádky, vyprávění a dobrodružství, která s nimi můžete i vy sdílet a prožívat.

Guatemalské pohádky převyprávěl Petr Jarchovský, pohádky z Keni David Modrý a čečenské pohádky Jiří Dědeček; české pohádky jsou uvedeny v původním znění.

Pohádky ilustrovali: guatemalský oddíl Tomáš Císařovský, keňský oddíl Pavel Růt, čečenský oddíl Milada Gabrielová a český oddíl Jiří Votruba.

Pohádky z jiných světů = 4 dárky v jednom balení
Koupí této knihy

  • uděláte radost svým dětem i sobě
  • dozvíte se, jaké pohádky se vyprávějí u nás, v Africe, Jižní Americe a Čečensku
  • získáte CD s pohádkami v podání předních českých herců jako je Dana Syslová, Ivan Trojan, Milena Steinmasslová, Bořivoj Navrátil, Ljuba Krbová a řada dalších skvělých herců
  • a zejména podpoříte ohrožené děti v různých koutech světa.

Výtěžek z prodeje těchto pohádek je určen Projektu MEDELA, který podporuje každý rok čtyři vybrané neziskové projekty z různých zemí. Tentokrát mezi nimi budou projekty z oblasti zdravotnictví a vzdělávání realizované v Guatemale, Keni a Čečensku.

Publikoval(a) (225) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat