2012 22.12

Připravte se na školní docházku s předstihem!

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

chi_608_bČeká vás a vaše dítě poslední rok v mateřské školce? Možná se to teď zdá jako dlouhá doba, faktem ale je, že uteče rychleji, než byste mysleli. Začněte proto pomalu dávat dohromady školní výbavu. Batoh by měl být na prvním místě.

Kdo dlouho vybírá, správně se rozhodne

Je pravda, že mluvit v lednu  o nákupu batohu na příští školní rok může vypadat jako příliš uspěchané, ale opak je pravdou. Nechte si v záloze dostatek času, abyste měli skutečně klid na prostudování důležitých informací o batozích.

Věděli jste, že 7 z 12 testovaných batohů nesplnilo požadavky kladené na školní batoh?

Tím, jenž v testech, uveřejněných v časopisu dTest, obstál bez ztráty kytičky, byl batoh od české společnosti Topgal.

Jak vybírat

Ze všeho nejdříve si, například na internetu, prohlédněte co nejvíce nabízených batohů. Snažte se o jednotlivých značkách získat dostatečné množství informací, na základě kterých některé produkty z výběru rovnou vyřaďte. Kritériem může být absence reflexních prvků, malý počet vnitřních kapes, apod.

O tom, jestli je ten který batoh vhodný, vám leccos napoví recenze samotných uživatelů. Hledejte diskuzní fóra určená pro rodiče, zejména maminky, spoustu názorů na konkrétní značku najdete i na sociálních sítích. Nestyďte se a sami se ptejte na zkušenosti.

Pokud vám v seznamu možných kandidátů zůstalo už jen několik produktů, vydejte se na obhlídku do terénu. Batohy si důkladně prohlédněte, osahejte, případně nechte i vaše dítě, aby si je vyzkoušelo.

Co vlastně hledáte?

Kvalitní školní batoh by měl splňovat tyto základní vlastnosti:

  • pevná, polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda
  • tvarová stálost zaručená vyztuženým dnem a čelem batohu
  • měkké, nastavitelné popruhy široké minimálně 30 mm
  • nízká hmotnost (pro první stupeň by neměla přesáhnout 1,2 kg)
  • aktivní bezpečností prvky – výrazné barvy a reflexní plochy
  • kvalitní zpracování a užití vhodných materiálů

Nezapomínejte, že batoh musí i dobře vypadat a líbit se vašemu budoucímu školáčkovi. Jak jinak ho motivovat, aby se do školy těšil?

Publikoval(a) (228) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat