2013 24.10

Slavnostní předání cen ankety „Dřevěná stavba roku 2013“

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Anketa Dřevěné hřiště 2013 vyvrcholí již tuto sobotu 26. října ve Dvoře Králové.
Slavit bude celá ZOO.

ZOO Dvůr Králové získá prestižní ocenění a přivítá významné hosty. Ceny nejúspěšnějším velkým hřištím ankety Dřevěná stavba roku 2013 v kategorii Dřevěné hřiště předají zástupci Nadace dřevo pro život, Svazu měst a obcí a sdružení PEFC.

Slavnostní předání cen ankety Dřevěná stavba roku v kategorii Dřevěné hřiště proběhne od 15 hodin na vítězném hřišti v ZOO Dvůr Králové.

Celé odpoledne zahájí již ve 13 hodin na tomto vítězném hřišti soutěž pro děti.  Prvních sto úspěšných soutěžících bude odměněno hezkým a hodnotným dárkem. Pokud se návštěvníci ZOO nezaleknou přítomných strašidel, budou si během dne moci také vlastnoručně vytvořit strašidlo z dýně a obohatit tak sváteční výzdobu zahrady.

„Lanové hřiště u Rotundy“, které se nachází přímo u vstupu do ZOO, získalo v hlasování veřejnosti nejvíce bodů. Ocenění za „velké hřiště“ převezme zástupce zoologické zahrady z rukou člena předsednictva Svazu měst a obcí ČR Ing. Františka Chlouby a ředitele Nadace dřevo pro život Ing. Stanislava Poláka.

Při této příležitosti bude předáno také další prestižní ocenění.  Tím je Zvláštní cena Nadace za mimořádný projekt, který svým zpracováním a rozsahem baví děti i dospělé. Ocenění pro Dětský přírodní zábavní areál Šťastná země převezme generální ředitel společnosti Tomovy parky s.r.o. Miroslav Mikeš.

Nejoblíbenější dřevěná hřiště roku 2013 vybíralo 1524 hlasujících. Do finále se dostalo pět hlasujících a z těchto finalistů budou vylosováni tři, kteří získají hlavní ceny pro hlasující –  poukazy na výrobky ze dřeva s certifikátem PEFC v hodnotě 15 000, 10 000 a 5 000 Kč. Tyto ceny s garancí správné péče o české lesy poskytlo Sdružení vlastníků a správců lesních majetků ČR, jehož zástupce také výhry osobně předá.

Všem nám záleží na tom, aby krásných dřevěných hřišť v našich městech a obcích přibývalo. Stejně tak je důležité, aby dřevo bylo produktem trvale udržitelného hospodaření v našich lesích. Touto zárukou je certifikace PEFC.  Poukaz k získání certifikace převezme dodavatel vítězného dřevěného hřiště v ZOO Dvůr Králové, jednatel společnosti TR Antoš s.r.o. pan Jiří Antoš.

Přijďte společně s dětmi prožít krásný podzimní den uprostřed nádherného prostředí ZOO Dvůr Králové.

Zájemci o účast z řad novinářů, kontaktujte prosím vedoucího projektu Dřevěná stavba roku pana Stanislava Müllera (muller@drevoprozivot.cz) nebo tiskovou mluvčí ZOO Dvůr Králové Janu Myslivečkovou (propagace@zoodvurkralove.cz).

131022-pozvanka-predanicen-dsr13

Publikoval(a) (38) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat