2012 27.10

Stravování našich dětí je na nás!

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

zdrave_stravovaniV západních zemích i u nás se stále zvyšuje oblíbenost zdravých kvalitních potravin a bio potravin. Je to jasná reakce rozumných spotřebitelů na nekvalitní potraviny s mnoha chemickými látkami, pesticidy a alergeny.

Lidé se stále více chtějí naopak vrátit ke kvalitním potravinám, k jejich klasickému pěstování a zpracování, protože to, co jíme, je velice důležité a s tím souvisí komplexní stav našeho zdraví, psychiky a délka života. Se zdravou stravou musíme začínat již od dětí, které dnes nejvíce trpí na alergie a ekzémy, či dokonce alergií na lepek, tzv. celiakií.

Jak jednoduše zlepšit dnešní stravu a životní styl

Zkuste nad jídlem přemýšlet. Jedna moje známá má výborné vodítko – čím méně složek, ze kterých se produkt skládá, tím lépe. Dalším vodítkem jsou jídla s co největším podílem čerstvých surovin. A v neposlední řadě vyváženost. Nekonzumujte vitamíny ve formě prášků nebo rozpustných tablet a už vůbec je nedávejte dětem, dopřejte naopak sobě i jim vyváženou stravu, ve které budou všechny tyto potřebné látky zastoupeny. Vy určujete svým dětem, jak zdravě budou jíst. Vy je připravujete na cestu životem a návyky z dětství si ponesou hodně dlouho, ne-li do konce života.

Produkty bez lepku od českého výrobce

Bezlepkové potraviny je dobré do jídelníčku zařazovat, protože tím výrazně pomůžeme svému trávení a navíc do těla dáme potraviny zdravé výživy. A to pomůže jak dospělým, tak hlavně dětem, jejichž žaludek to ocení nejvíce.

Firma Amylon, jedna z nejstarších a největších českých firem na výrobu pudingů a sypkých směsí, se rozhodla, že se zaměří na výrobu produktů s pozitivním vlivem na zdraví a na nejkvalitnější suroviny. Dnes v jejím portfoliu výrobků najdete, nejen bio produkty, ale také chutné pudingy bez lepku.

Fruit dessert with mango

Proč puding bez lepku

Puding je pokrm, který obsahuje nejen mléko, ale v případě přípravy s ovocem i zdravé cukry, vlákninu a další prospěšné látky. Může tedy být vaší plnohodnotnou svačinou nebo snídaní. Zkuste puding osladit medem nebo třtinovým cukrem. Pokud si puding bez lepku vaříte doma z prášku, vybrali jste si tu zdravější a lepší variantu. Hotové pudingy v kelímku jsou příliš kalorické, bohaté na cukry a tuky a navíc obsahují nezdravé přidané látky.

Vyzkoušejte pudingy bez lepku

Puding bez lepku je lehce stravitelný a pro celiaky, kteří mají puding rádi, je to i jediná volba. Tyto pudingy jsou navíc velice chutné, jemné a vynikající v kombinaci s ovocem, ale také jako surovina do dezertů, dortů a moučníků. Inspiraci najdete také na www.pudingy.cz

Pudingy bez lepku zakoupíte v sítích prodejen Billa (bezlepkový koutek), Kauflandu, v prodejnách Country Life, Natura Jihlava, Pro-Bio a také nezávislé prodejny bio a zdravé výživy. Dále také na eshopu výrobce.

Přečtěte si také:

  • 6 možností využití reproduktoru, které dětem dopřejí ještě více zábavy!6 možností využití reproduktoru, které dětem dopřejí ještě více zábavy! Hudba je vášeň a zábava, proto není divu, že se stává i oblíbenou součástí výuky ve školkách nebo při hraní her. Dětem zlepší náladu a atmosféra ve školce hned získá jinou barvu. Dejte […]
  • První čtení pro prvňáčkyPrvní čtení pro prvňáčky Motivace a povzbuzení hrají klíčovou roli pokaždé, když se děti učí novým dovednostem. Jde-li navíc o čtení, je budování kladného vztahu k této dovednosti zásadní. Proto je důležité, aby […]
  • Hygiena na českých školáchHygiena na českých školách Napadlo vás někdy, jak byste se cítila, kdybyste za sebou nemohla na toaletě zavřít dveře, nebo jste neměla k dispozici toaletní papír? Právě s tímto se denně setkávají malí školáci. […]
  • Soutěžte s Pafíkem a PafinkouSoutěžte s Pafíkem a Pafinkou Pojďte s námi soutěžit o naučné hračky. Termín trvání soutěže: do 15.11.2016 ... poté budou vylosováni tři výherci, kteří správně odpoví na otázku. Co je potřeba pro účast v […]
  • Touží vaše dítě po zvířátku?Touží vaše dítě po zvířátku? Splňte jeho vánoční přání sadou LEGO® DUPLO® plnou nových zvířecích kamarádů! Vánoce jsou ideální příležitostí ke splnění tajných dětských přání. Kluci i holky často touží po zvířecím […]

Publikoval(a) (157) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej se2 komentářů k “Stravování našich dětí je na nás!

  1. Honza

    Já jsem je viděl v Kauflandu a známá je kupuje ve zdravěnkách. A njelepší je muruňkový s kousky meruněk, taky bez lepku a ještě v bio kvalitě. Mňam..

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2020 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat