2012 27.10

Stravování našich dětí je na nás!

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

zdrave_stravovaniV západních zemích i u nás se stále zvyšuje oblíbenost zdravých kvalitních potravin a bio potravin. Je to jasná reakce rozumných spotřebitelů na nekvalitní potraviny s mnoha chemickými látkami, pesticidy a alergeny.

Lidé se stále více chtějí naopak vrátit ke kvalitním potravinám, k jejich klasickému pěstování a zpracování, protože to, co jíme, je velice důležité a s tím souvisí komplexní stav našeho zdraví, psychiky a délka života. Se zdravou stravou musíme začínat již od dětí, které dnes nejvíce trpí na alergie a ekzémy, či dokonce alergií na lepek, tzv. celiakií.

Jak jednoduše zlepšit dnešní stravu a životní styl

Zkuste nad jídlem přemýšlet. Jedna moje známá má výborné vodítko – čím méně složek, ze kterých se produkt skládá, tím lépe. Dalším vodítkem jsou jídla s co největším podílem čerstvých surovin. A v neposlední řadě vyváženost. Nekonzumujte vitamíny ve formě prášků nebo rozpustných tablet a už vůbec je nedávejte dětem, dopřejte naopak sobě i jim vyváženou stravu, ve které budou všechny tyto potřebné látky zastoupeny. Vy určujete svým dětem, jak zdravě budou jíst. Vy je připravujete na cestu životem a návyky z dětství si ponesou hodně dlouho, ne-li do konce života.

Produkty bez lepku od českého výrobce

Bezlepkové potraviny je dobré do jídelníčku zařazovat, protože tím výrazně pomůžeme svému trávení a navíc do těla dáme potraviny zdravé výživy. A to pomůže jak dospělým, tak hlavně dětem, jejichž žaludek to ocení nejvíce.

Firma Amylon, jedna z nejstarších a největších českých firem na výrobu pudingů a sypkých směsí, se rozhodla, že se zaměří na výrobu produktů s pozitivním vlivem na zdraví a na nejkvalitnější suroviny. Dnes v jejím portfoliu výrobků najdete, nejen bio produkty, ale také chutné pudingy bez lepku.

Fruit dessert with mango

Proč puding bez lepku

Puding je pokrm, který obsahuje nejen mléko, ale v případě přípravy s ovocem i zdravé cukry, vlákninu a další prospěšné látky. Může tedy být vaší plnohodnotnou svačinou nebo snídaní. Zkuste puding osladit medem nebo třtinovým cukrem. Pokud si puding bez lepku vaříte doma z prášku, vybrali jste si tu zdravější a lepší variantu. Hotové pudingy v kelímku jsou příliš kalorické, bohaté na cukry a tuky a navíc obsahují nezdravé přidané látky.

Vyzkoušejte pudingy bez lepku

Puding bez lepku je lehce stravitelný a pro celiaky, kteří mají puding rádi, je to i jediná volba. Tyto pudingy jsou navíc velice chutné, jemné a vynikající v kombinaci s ovocem, ale také jako surovina do dezertů, dortů a moučníků. Inspiraci najdete také na www.pudingy.cz

Pudingy bez lepku zakoupíte v sítích prodejen Billa (bezlepkový koutek), Kauflandu, v prodejnách Country Life, Natura Jihlava, Pro-Bio a také nezávislé prodejny bio a zdravé výživy. Dále také na eshopu výrobce.

Přečtěte si také:

  • Neplaťte poštovné za dřevěné hračkyNeplaťte poštovné za dřevěné hračky Dobrý den, rádi bychom Vás informovali o revolučním počinu, který nemá v Čechách obdoby. Jako jedni z prvních českých internetových obchodů Vám nabízíme poštovné zdarma, nehledě na výši […]
  • Kreativní dětská razítka pro zábavu i učeníKreativní dětská razítka pro zábavu i učení Dětská razítka baví úplně nejmenší děti od 18 měsíců i větší školáky kolem 9 let. Menším dětem se líbí, že snadno vytvoří obrázky, které by ještě nenakreslily, a můžou si je samy […]
  • Má milá mámoMá milá mámo Má milá mámo matičko, namažte máslo maličko.
  • DůmDům Ťuky, ťuky na okýnko, bum, bum na dveře. Proběhnem se kolem domu, však nám někdo otevře. Náhledneme do oken, nahlédneme do dveří, my jsme všichni tuze velcí, každý nám to […]
  • MotýlekMotýlek

Publikoval(a) (161) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej se2 komentářů k “Stravování našich dětí je na nás!

  1. Honza

    Já jsem je viděl v Kauflandu a známá je kupuje ve zdravěnkách. A njelepší je muruňkový s kousky meruněk, taky bez lepku a ještě v bio kvalitě. Mňam..

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat