2012 27.10

Stravování našich dětí je na nás!

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

zdrave_stravovaniV západních zemích i u nás se stále zvyšuje oblíbenost zdravých kvalitních potravin a bio potravin. Je to jasná reakce rozumných spotřebitelů na nekvalitní potraviny s mnoha chemickými látkami, pesticidy a alergeny.

Lidé se stále více chtějí naopak vrátit ke kvalitním potravinám, k jejich klasickému pěstování a zpracování, protože to, co jíme, je velice důležité a s tím souvisí komplexní stav našeho zdraví, psychiky a délka života. Se zdravou stravou musíme začínat již od dětí, které dnes nejvíce trpí na alergie a ekzémy, či dokonce alergií na lepek, tzv. celiakií.

Jak jednoduše zlepšit dnešní stravu a životní styl

Zkuste nad jídlem přemýšlet. Jedna moje známá má výborné vodítko – čím méně složek, ze kterých se produkt skládá, tím lépe. Dalším vodítkem jsou jídla s co největším podílem čerstvých surovin. A v neposlední řadě vyváženost. Nekonzumujte vitamíny ve formě prášků nebo rozpustných tablet a už vůbec je nedávejte dětem, dopřejte naopak sobě i jim vyváženou stravu, ve které budou všechny tyto potřebné látky zastoupeny. Vy určujete svým dětem, jak zdravě budou jíst. Vy je připravujete na cestu životem a návyky z dětství si ponesou hodně dlouho, ne-li do konce života.

Produkty bez lepku od českého výrobce

Bezlepkové potraviny je dobré do jídelníčku zařazovat, protože tím výrazně pomůžeme svému trávení a navíc do těla dáme potraviny zdravé výživy. A to pomůže jak dospělým, tak hlavně dětem, jejichž žaludek to ocení nejvíce.

Firma Amylon, jedna z nejstarších a největších českých firem na výrobu pudingů a sypkých směsí, se rozhodla, že se zaměří na výrobu produktů s pozitivním vlivem na zdraví a na nejkvalitnější suroviny. Dnes v jejím portfoliu výrobků najdete, nejen bio produkty, ale také chutné pudingy bez lepku.

Fruit dessert with mango

Proč puding bez lepku

Puding je pokrm, který obsahuje nejen mléko, ale v případě přípravy s ovocem i zdravé cukry, vlákninu a další prospěšné látky. Může tedy být vaší plnohodnotnou svačinou nebo snídaní. Zkuste puding osladit medem nebo třtinovým cukrem. Pokud si puding bez lepku vaříte doma z prášku, vybrali jste si tu zdravější a lepší variantu. Hotové pudingy v kelímku jsou příliš kalorické, bohaté na cukry a tuky a navíc obsahují nezdravé přidané látky.

Vyzkoušejte pudingy bez lepku

Puding bez lepku je lehce stravitelný a pro celiaky, kteří mají puding rádi, je to i jediná volba. Tyto pudingy jsou navíc velice chutné, jemné a vynikající v kombinaci s ovocem, ale také jako surovina do dezertů, dortů a moučníků. Inspiraci najdete také na www.pudingy.cz

Pudingy bez lepku zakoupíte v sítích prodejen Billa (bezlepkový koutek), Kauflandu, v prodejnách Country Life, Natura Jihlava, Pro-Bio a také nezávislé prodejny bio a zdravé výživy. Dále také na eshopu výrobce.

Publikoval(a) (162) 
2 komentářů k “Stravování našich dětí je na nás!

  1. Honza

    Já jsem je viděl v Kauflandu a známá je kupuje ve zdravěnkách. A njelepší je muruňkový s kousky meruněk, taky bez lepku a ještě v bio kvalitě. Mňam..

Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat