2012 09.01

Svačiny pro děti do zdravých obalů

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Svačiny – jídlo, na které musíme myslet každý den a je jedno, jestli jde o svačiny do školy nebo o svačinu na výlet. Na trhu existuje množství knížek a kuchařek s tipy a nápady na dětské svačiny, informace najdete i na internetu.

Nejen obsah svačiny je ale důležitý, důležitý je i obal, do kterého svačinu dáme. Plastové fólie nebo mikrotenové sáčky jsou nejméně vhodné, protože neumožňují jídlu dýchat a obzvlášť v teplejším počasí hrozí nebezpečí, že se jídlo zapaří a začnou vznikat bakterie. Papírové ubrousky sice před tvorbou bakterií jídlo chrání, ale neuchrání jeho zničení v batohu.

Všechny tyto nedostatky řeší novinka na českém trhu – svačinové boxy Cocina. Tyto boxy jsou látkové, takže prázdné nezabírají tolik místa v přeplněných školních taškách, dají se prát v pračce a vnitřní kapsu mají omyvatelnou. Navíc jsou vyrobenou z termo materiálu, který svačinu během dne ochrání. Na výběr je několik motivů, které se neomrzí.

K dokonalé svačině tak už chybí jen správný nápoj ve správné a nejlépe zdravé lahvi.

Zdravá lahev® s velkým Z je lahev, která je vyrobena z polypropylenu určeného pro lékařské a farmaceutické použití. Neobsahuje ftaláty, ani změkčovadla a je bez tradičního plastového zápachu. Dá se mýt v myčce nebo ohřívat v mikrovlnce. Je vhodná pro všechny typy nápojů bez omezení, dokonce i pro sycené nápoje. K láhvi se dá dokoupit náhradní zátka a víčko nebo termoobal, který udrží nápoj v zimě teplý a v létě chladný a osvěžující. Sympatické na lahvi je i to, že nejde o žádnou Čínu, ale o český výrobek vyráběný v Čechách. Lahev se užije nejen ve škole, ale i při sportu nebo na výletech.

Od listopadu 2011 je navíc v prodeji nová řada Zdravé lahve®, která kromě designových změn a rozšíření řady o 1 l lahve přináší i několik technických vylepšení. Nově je určena pro nápoje až do 100°C, je ekologicky šetrná (zdravá láhev je plně recyklovatelná a při její výrobě nejsou používány látky zatěžující životní prostředí) a je možné dokoupit speciální hubici vhodnou pro sportování.

PET lahve mohou obsahovat UV stabilizátory a různá změkčovadla a obzvlášť v horkých dnech se mohou z lahví uvolňovat do nápojů toxické látky. Budete to u svých dětí riskovat?

autor: activacek.cz

Publikoval(a) (1 830) 
Štítky: , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat