2011 21.11

Učení je hra – dětská razítka

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Děti rády malují, vystřihují, prostě vyrábí. Ani si to neuvědomují a každou takovou výtvarnou aktivitou se zároveň učí, zdokonalují svoji grafomotoriku, představivost a slovní zásobu. Někdy dětem ale náměty dojdou.

Pro takový případ přináší dětem francouzská firma Aladine razítkové sady, které je budou inspirovat!

Dětská razítka Tampominos jsou vhodná pro děti již od 3 let. Velké hravé obrázky děti přímo vybízí k další kreativní činnosti – vybarvování, vystřihování, výrobě koláží, kombinaci razítkování a kreslení, či malování.

Inovativně sestavené sety obsahující tematické obrázky a páry velký-malý umožňují razítka využít při dalších didaktických hrách, či výrobě vlastních didaktických hraček. Děti se učí prostřednictvím vlastní zkušenosti. 

Nápady na hry:

  • Přiřazování dvojic – Čtyřleté děti mají rády hry, ve kterých spojují 2 k sobě patřící obrázky. Pomohou mláďátkům najít jejich maminku, malému eskymáčkovi vybrat tu správnou maminku nebo hasiči vybrat správné auto?
  • Orientace v čase – Tematická sada Denní režim obsahuje razítka s denními úkony a velké razítko s ciferníkem, kterému je potřeba doplnit ručičky. Děti se tak hravou formou seznamují s časem a uvědomují si jednotlivé denní aktivity – čas jedení, hraní, mytí, spaní aj.
  • Vymýšlení příběhů – Děti v 5 letech si rády vymýšlí své příběhy. Školka, farmářské trhy, vesmír, cirkus, pohádky – to jsou jen některé ze sad, které můžete využít spolu s dětmi k vymýšlení příběhů a budovaní slovní zásoby ať už v rodném nebo v cizím jazyce.

Razítka si můžete zakoupit i ve velkorysých dárkových balení Stampbox, která obsahují 20 tematických razítek a 2 barevné 100% vypratelné razítkovací polštáře.

V nabídce najdete i razítka Babystamp, která jsou určená pro děti již od 18 měsíců. I ty nejmenší děti mohou nyní objevovat potěšení z vytváření svých prvních obrázků pomocí velkých ergonomických razítek, navržených speciálně pro batolata.

Tato razítka a další kreativní hračky a výtvarné potřeby na Activáček.cz stojí určitě za shlédnutí. Navíc vaše objednávka bude doručena do druhého pracovního dne.

Publikoval(a) (1 641) 
Štítky: ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat