2011 18.08

Balanční žába

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Období předškoláka je jedním z nejdůležitějších pro jeho správný jak tělesný, tak psychický vývoj. Trvá přibližně od 3 do 6 let. Konec není určen fyzickým věkem, ale sociálně, to znamená, nástupem dítěte do základní školy. Charakteristickým znakem pro toto období je rozvoj pohybové aktivity a intenzivního smyslového a citového vnímání. Právě v tomto období je velmi důležitá správná volba hraček a stavebnic, které podpoří jeho rozvoj. Manuální zručnost podporuje např. modelování, šroubování, skládání kostek. Všechny tyto činnosti pak rozvíjejí vytrvalost, systematičnost, smysl pro proporcionalitu a barevnost. Předškolák se těší z práce s různorodým materiálem a hraje si s ním s neobyčejnou představivostí. Děti, které v tomto období nemají dostatečné impulsy pro rozvoj jemné motoriky, zpravidla později dosahují horších výsledků ve škole, a to nejen při psaní a čtení, ale i v hodinách výtvarné a tělesné výchovy.

Výbornou pomůckou pro rozvoj jemné motoriky a zároveň i velmi oblíbenou hrou mezi dětmi je Balanční žába. Hra procvičuje nejen jemnou motoriku, ale i logický úsudek. Dítě hází kostkou a podle toho, jaký symbol padne, musí položit odpovídající váleček na žábu. Ta se ovšem nesmí překlopit. Rozměry 16 x 15 cm, vyrobeno ze dřeva.

Cena: 159,- Kč na www.famfarum.cz

Publikoval(a) (495) 
Štítky: ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat