2012 07.10

České hračky – klasika, která nikdy neomrzí

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Pravidelně Vám přinášíme článek ze světa hraček od našeho oblíbeného internetového obchodu  Dráček.cz. Tentokrát se podíváme tak trochu na srdeční záležitost – totiž na české hračky. Hračky, které nejen že se vyrábějí v České republice, ale mají také mnohaletou historii. Které z nich znáte z dětství?

Na Dráček.cz dávají českým hračkám přednost již od svého vzniku a proto měli pro náš článek opravdu z čeho vybírat. Podívejte se, jaké české hračky pro nás nakonec vybrali. Možná se tyto hračky stanou Vaší první vánoční inspirací.

Dětské stavebnice, které znáte z dětství -Voltík, Seko, Seva, Monti

Naši výpravu za českými hračkami začneme tak trošku klučičí záležitostí. Vzpomínáte na Voltíka? Drátky a obvody – prostě stavění funkčních elektronických obvodů. Ano! Dětská stavebnice Voltík je v prodeji stále v několika obtížnostech: pro děti od 6 let, od 10 let a od 12 let. Obdobou chytrého Voltíka jsou vědomostní hra Elektrická školička pro děti od 4 let, ve které děti pomocí obrázků hledají souvislost a hra Elektrická násobilka pro děti od 6 let. Pro malé prvňáčky máme schovanou ještě jednu hru – Ukaž co víš.

TIP redakce Předškoláci.cz: Dětská stavebnice Voltík I. pro děti od 6 let – 516 Kč.

Stavebnice SEVA

Stavebnice SEVA ke stavění a hrátkám strhávala a strhává nejen malé kluky, ale i holky. Modré hranaté kostky, bílé spojovací části připomínající trojrozměrné plus a spousty červených, žlutých a později zelených destiček na dotvoření dokonalého díla.  SEVA je na našem trhu již od roku 1979 a za tu dobu stále patří k základnímu vybavení školních družin a školek. Vhodná je totiž pro děti již od 4 let.

Nabídka se pomalu rozrůstá. SEVA představila speciální Army stavebnice (v zeleno-hnědé barvě) a růžové verze stavebnic speciálně pro malé slečny. Všechna balení jsou vzájemně kompatibilní. Novinkou tohoto roku jsou panáčci Seváčci, kteří by neměli žádnému fanouškovi SEVY chybět.

Tip redakce Předškoláci.cz: Panáček Seváček v různých barvách za 76 Kč a  Stavebnice SEVA 1 za 249 Kč. Poznáte hned, jestli se do ní zamilují i Vaše děti.

Stavebnice Seko

Stavebnice Seko jsou další z českých hraček s historií. Stejně jako stavebnice SEVA je Seko vhodné  pro rozvoj kreativity dětí již od 4 let. Stavebnice Seko je tvořena malými částmi s výstupky, které se do sebe snadno zasouvají.

Tip od Předškoláci.cz: Stavebnice Seko 4 za 299 Kč.

Monti Systém – auto do každé rodiny:)

První modely autíček stavebnice Monti system vznikly v roce 1984. Od té doby vzniklo velké množství modelových řad – podle druhů aut, které těší malé i velké montéry. S Monti systemem není potřeba žádné lepidlo ani barvy. Jednodušší modely dokáží složit děti již od 6 let.

Tip redakce Předškoláci.cz: Stavebnice Monti MS 19 Autotransport jen za 199 Kč.

Kouzelné mozaiky

Asi by bylo fér najít na oplátku mezi stavebnicemi nějakou více „holčičí“. Našli jsme:) Připomeneme Vám kouzelné mozaiky. Dětské mozaiky, které najdete na Dráček.cz jsou určeny dětem od 3 let a jsou vyráběny ve stejných vzorech jako v roce 1970.

Tip od Předškoláci.cz: Stavebnice Mozaika Color 3 – Hurvínek za 309 Kč.

Maňásci – krásný dárek pro nejmenší

Abychom nezůstali jen u stavebnic, máme pro Vás také další české hračky. Maňásci patří k oblíbeným hračkám všech dětí, vždyť není dítěte, které by nemilovalo pohádky. Vyrábějí se na ruku i jako prstoví. Maňásky české výroby můžete zakoupit za výhodné ceny v celých setech a umožnit tak dětem přehrávat si oblíbenou pohádku, kdykoli se jim zachce.

Tip redakce Předškoláci.cz: Sada prstových maňásků Bouda budka za 315 Kč.

Gerlichovo loutkové divadlo

Gerlichovo loutkové divadlo pochází z chránění dílny Gerlich Odry s.r.o. Jedná se o krásné výrobky, které budou ozdobou každého dětského pokojíčku. Na Dráček.cz najdete Gerlichovo divadlo s loutkami s vodícími šňůrkami i menší provedení – Gerlichovo loutkové minidivadlo, které může být pěkným dárkem pro Vaše přátele.

Tip redakce Předškoláci.cz: Ke Gerlichovu divadlu nemáme žádný tip. Je jedno pro, které z Gerlichových divadel se rozhodnete. My jsme si je zamilovali všechny.

Doufáme, že jste si s námi příjemně zavzpomínali a třeba našli i novou inspiraci na nákup vánočních dárků v podobě českých hraček.

Přečtěte si také:

  • Veselé dýněVeselé dýně Pomůcky: temperové barvy, vylisované listy, obrázky dýní, nůžky, lepidlo Na bílou čtvrtku otiskneme listy, po zaschnutí si děti vyberou motiv dýně, vystřihnou si ho a nalepí mezi […]
  • Chystáte se k zápisu do ZŠ? Co by měl váš malý předškolák znát?Chystáte se k zápisu do ZŠ? Co by měl váš malý předškolák znát? Možná, že jste ve vaší MŠ dostali seznam věcí, které by měl malý předškolák umět či znát při vstupu na ZŠ. Cílem předškolních příprav není naučit dítě předem číst a psát, aby měl náskok […]
  • Říkanky A-Ž : DŘíkanky A-Ž : D Datel dlabá díru v doubku, v dutině má svou chaloupku. Delfín v moři salta skáče, David doma pro dort pláče, dort prý byla dobrota, snědla mu ho Dorota. Vítr duje, přihnal […]
  • Šel dědeček na kopečekŠel dědeček na kopeček Šel dědeček na kopeček, muzika mu hrála, nohy se mu třepotaly, babička se s mála.
  • Hry s ekologickou tématikouHry s ekologickou tématikou Pojďme si s dětmi povídat o tom, jak se šetrně chovat k přírodě, k čemuž nám pomůžou stolní hry s ekologickou tématikou od anglické firmy TopClass Ltd.: Ekologické domino - určeno pro […]

Publikoval(a) (2 173) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat