2012 01.11

Dětské funkční prádlo

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Dětské funkční prádlo:
Jak funguje a co od něj můžete očekávat

Má smysl pořizovat dětské funkční prádlo? Vždyť děti žádné velké sportovní výkony nepodávají… Omyl! Funkční spodní prádlo není určeno pouze pro sportovce. Proč? Vraťme se zpátky do školy…

Pozor zima!

Děti mají neustále co na práci. Honičky, průzkumy okolí i obyčejná cesta do školky a školy. V jednu chvíli se střemhlav řítí vpřed, za pár minut zas courají rychlostí slimáka. Prudký nárůst aktivity a stejně náhlý pokles nezůstává bez odezvy. Svaly reagují na zvýšenou námahu ohříváním se. Tělo naopak hodlá svou teplotu regulovat: začne se potit. A tím i ochlazovat. Děti se navíc potí mnohem víc, než dospělí! Jenže pak „kamínka“ vyhasnou. A pot začne studit. Tady začíná problém, který často končí v ordinaci dětského lékaře… Pokud se totiž tělo ochladí příliš, nastartuje organismus „záchrannou akci“. Sníží průtok krve v rukou a nohou na minimum. Jenže to znamená další ochlazování… Mrazem promodralé, sněhem promáčené dítě se sotva dobrovolně odebere domů, když je venku tolik věcí na hraní…


Dětské funkční prádlo…

Řešení? Úkol pro dětské funkční prádlo. To odvádí pot od pokožky, čímž jí pomáhá s ochlazováním. A protože rychle schne, dokáže děti hřát, místo aby studilo. Právě v okamžicích, kdy se loudají nebo dlouhé minuty zkoumají jedinou zmrzlou kaluž v okolí. Že je dětské funkční prádlo velice lehké, eliminuje pach potu a má příjemné pH? To už je jen třešnička na dortu!

Chytré…

Funkční prádlo je pro děti nezbytností. A v zimních měsících zejména takové, které zahřeje. Samo. Není to samozřejmost! Jenže právě Mizuno vyvinulo patentovanou technologii Breath Thermo, díky níž dokáže funkční prádlo svým nositelům zvednout tělesnou teplotu až o dva stupně! Což je v mrazu dosti citelná změna.

Více na www.teplepradlo.cz

Publikoval(a) (144) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat