2015 18.04

Grilovačka s dětma

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Ještě několik týdnů a vzduchem začnou vonět aroma grilovaného masíčka a zeleniny. Svátky všech „masožravců“ se nezadržitelně blíží. Najdou se mezi námi i tací, co poprvé budou grilovat s dětmi. Zatímco děti v předchozích sezónách pili čaj v kočárku, nyní už budou plnohodnotnými členy grilovaček. Nač si dát pozor a jak grilovat tak, aby maso bylo hotové, a dítě celé se dočtete v následujících řádcích.

hracie-stoly-cz

Děti zabavte

Každý rodič ví, že větší párty, oslavy nebo prostě jakékoliv akce s dětmi jsou hlavně o stresu. Celý čas se musíte dívat přes rameno, jestli se nic nestane. Základním pravidlem je vytvořit přidruženou partu k té „dospělácké“. Pozvěte známé, kteří mají děti přibližně ve věku vašich rošťáků. Jedno dítě se bude stále držet při vás, pokud dáte dohromady čtyři či pět šibalů, najdou si vlastní kratochvíli.

Vytvořte dětem koutek, kde je budete mít pod dozorem, ale zároveň nebudou překážet. Samozřejmě, piknikový stůl pro děti je absolutní základ. Děti musí mít prostor, kde se budou hrát i kde se nají.

Zaujměte je aktivitou – pokud jsou dostatečně velké, tak společenskou hrou, pokud jsou malé, tak například kreslením. Dnes jsou na trhu i piknikové – hrací stoly, které slouží jako klasické stolky, ale když je odkryjte, děti v nich najdou například malé pískoviště.

minnie-picnic-stol-cz

Bezpečnostní pokyny

Při menších dětech nenechávejte v dosahu nože a ostré vidličky. Je to jakási vrozená schopnost dětí – vždy chytit tu nejnebezpečnější věc, na kterou dosáhnou.

Stejně velký pozor třeba dát i na gril. Ideální je zezadu udělat ohrádku, aby se děti k němu nedostaly. Zepředu by měl vždy stát jeden dospělý, který bude opékat a zároveň dávat pozor, aby nedočkavci nestrhli žhavý gril na sebe.

Děti na prvním místě

I když máte dvůr či terasu plnou hladových přátel, vždy nejprve obslužte děti. Na jejich vlastní dětský piknikový stůl jim dejte jejich vlastní zeleninu, maso i nápoje. Pokud byste nejprve hostili přátele, celá snaha udržet děti v jejich vlastním prostoru by vyšla nazmar.

Grilovací rady

Závěrem několik ověřených grilovacích rad: maso nesolte ani neklepejte – ztratilo by vodu a po grilování by bylo suché. Solí se vždy až na talíři.

Masíčko marinujte alespoň jeden den a marinádu vytvořte ze tří základních složek – oleje, koření a něčeho kyselého – citronová šťáva, rajčatový protlak, jogurt… Maso bude křehoučké a přátelé si olíznou všechny prsty!

Publikoval(a) (79) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2022 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat