2011 03.10

Hnusáci Lepáci

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Fenomén „Hnusáků“ přichází – Pokud je vám mezi 4 a 14 lety a ještě nevíte, kdo jsou Hnusáci Lepáci, museli jste strávit poslední měsíc na jiné planetě. Tyto legrační a zároveň nevzhledné postavičky se staly posledním sběratelským šílenstvím u nás a za posledních 6 týdnů se jich prodalo půl milionu kusů. Většina prodejních míst má nyní vyprodáno a už jen sbírají předobjednávky na 12. října, kdy budou znovu dodány do ČR. V předposledním týdnu září byly nejprodejnějším artiklem hraček v Tesco ČR. Tereza Svobodová, obchodní ředitelka společnosti Sparkys říká: „Dlouho jsme neviděli tak fenomenální nástup poptávky po hračce“.


Kolekce Hnusáků obsahuje 24 podivných, šílených a bláznivých postaviček. Každá z těchto postaviček má přísavku a je schována ve svém kokonu. Přísavka jim umožňuje se přilepit na jakýkoli hladký povrch a když je odlepíte vydají hlasitý zvuk “plop”. Jejich kokon jim umožňuje se spojovat do řetězu a počet her, které mohou děti se svými hnusáky vymyslet je prakticky nekonečný.


.

Na webové stránce www.hnusaci.cz děti mohou najít více o jménech a charakterech jednotlivých Hnusáků (například Duchoň, jehož oblíbené místo je koš na špinavé prádlo a který nesnáší mycí prostředky) a prohlédnout si film o jejich příchodu na Zem. Přišli před 111,111,111 let z jejich planety Hnu, kde jim život přišel příliš nudný. Před dopadem na zem se v atmosféře rozdělili a teď po milionech let se už každý adaptovali na prostředí ve kterém žijí a nyní vyšli z jejich úkrytů, aby se zpět shledali se svými kamarády. Nasbíráním všech 24 postaviček mohou děti udělat jejich přání realitou. Kromě Hnusáka získá dítě navíc žeton, díky kterému se může zaregistrovat do světa Hnusáků na www.hnusaci.cz a dozvědět se tam o své postavičce další informace. Dále si na těchto stránkách může stáhnout tapetu do počítače, nebo shlédnout videa s nápady na hry. V budoucnu čeká trh i další série Hnusáků.

Co je tajemstvím jejich neobyčejného úspěchu? Pete Cummings, vlastník společnosti Zing Toys, amerického výrobce Hnusáků Lepáků říká “Splňují mnoho dětmi požadovaného, mohou je sbírat, mají spojení s internetem, propojovatelné kokony podporují kreativitu při tvorbě různých tvarů a také jejich zvuk vydávaný při odlepování vytváří závislost jako praskání bublin u bublinkové fólie”.


Více informací: www.hnusaci.cz; www.sparkys.cz

Publikoval(a) (10 677) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,
Jeden komentář k “Hnusáci Lepáci

Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat