2016 26.11

Interaktivní výlet plný zážitků pro školáky i předškoláky

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

skolni-vylety-4

Mohlo by se zdát, že na výběr školního výletu je ještě spousta času. Pokud si ale chcete v klidu vybrat ten pravý a sami si zvolit termín, který vám bude plně vyhovovat, je rozumné si do konce roku zmapovat terén a po novém roce raději vše zarezervovat.

Vážení pedagogové a rodiče, milé děti, přijměte pozvání na školní výlet do kouzelné Pohádkové říše v Kamenici nad Lipou. Tento zážitkový rodinný areál nabízí vzdělávací, interaktivní a divadelní programy, zakomponované do celodenní aktivní zábavy pro děti MŠ a prvního stupně ZŠ. Kulturní program se skládá z loutkových i činoherních divadelních představení; zážitkové cesty pohádkovým sklepením, kde na děti čekají živé bytosti z českých pohádek; interaktivních workshopů a tvoření v dílnách. Připraveno je ale i mnoho volnočasových aktivit, které zabaví děti dostatečně tak, aby si i pedagogové našli chvíli pro odpočinek. Jsou jimi dětská hřiště, zámecké bludiště, mini ZOO, království hlavolamů, obří společenské hry, herny a mnoho dalšího.

Zábavní park Pohádková říše Fábula je uzavřeným areálem, poskytujícím školám a školkám veškeré potřebné služby. K dispozici je restaurace, cukrárna, rychlé občerstvení i prodejna suvenýrů. Velká spousta služeb je pro školní zařízení také zdarma. Například pitný režim po celý den, či vstup pro pedagogy a řidiče autobusů. Pro rok 2017 budou moci školská zařízení dokonce využít možnost čerpání finančního příspěvku na dopravu – 1 000,-Kč na jeden autobus.

Pedagogové často oceňují rodinnou atmosféru celého areálu. Fakt, že Pohádková říše nepatří mezi obří zábavné parky, kde je někdy velmi těžké mezi davy ostatních škol uhlídat všechny děti ze své třídy, zvyšuje komfort celého výletu. I kvůli této omezené kapacitě je ale dobré zarezervovat si termín výletu co nejdříve. Již nyní najdete na webu Pohádkové říše Fábula kompletní program pro školní výlety na rok 2017 včetně možností, jak si termín zamluvit.

Užijte si školní výlet naplno a po celý den!

Malebné městečko Kamenice nad Lipou se nachází na hranicích Kraje Vysočina a Jižních Čech. Díky dobré poloze sjezdu z dálnice D1 to sem není daleko ani ze Středních Čech a Jižní Moravy. Své jméno si Kamenice získala díky 800 let staré lípě, kterou si při cestě od Fábuly můžete prohlédnout v krásné zámecké zahradě, do níž je vstup zdarma. Využijte tedy tohoto tipu na školní výlet a nebojte se, nepříznivé počasí vám ho tentokrát nezkazí. Pohádková říše nabízí totiž část aktivit venku a část pod střechou.  Pokud vás láká připravit pro své školáčky opravdové dobrodružství, naplánujte školu v přírodě na více dní. Letní tábor Kalich, který leží v bezprostřední blízkosti Pohádkové říše vám nabízí ubytování v krásné přírodě i možnost koupání. Vyrazit na výlet pak můžete například Jindřichohradeckou úzkokolejkou, jejíž trasa vede přímo přes Kamenici nad Lipou. Pokud jsme vás tedy inspirovali, nezbývá, něž popřát vám šťastnou cestu a ať se váš výlet vydaří!

Přečtěte si také:

  • CibuleCibule Znáte tlustou holčičku? Nos í žlutou sukničku. Když jsme ji svlékali, všichni jsme plakali.
  • Letní přírodovědný příměstský tábor ve školce Rybička Letní přírodovědný příměstský tábor ve školce Rybička Přírodovědná školka Rybička při Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy nabízí dětem ve věku 3-7 let letní zážitkový program s přírodovědnou tématikou. Školka je určena všem zájemcům […]
  • Říkanky pro upevnění hlásek R, ŘŘíkanky pro upevnění hlásek R, Ř Poslední publikace z cyklu logopedických textů Jitky Tučkové určených převážně dětem, které mají v řeči větší obtíže než pouze výslovnostní. Obsahuje ilustrované básničky, které slouží […]
  • Písničky – HPísničky – H
  • PísemkaPísemka Sedím smutně na lavičce, mám bolení bříška. Za to všechno asi může má žákovská knížka. Vůbec se mi nepovedla dnešní písemka. Nějak se mi pomíchala všechna písmenka. Teď se […]

Publikoval(a) (157) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat