2010 26.07

Moderní biolampa

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

V poslední době je stále více biolampa využívána jako alternativní metoda léčby. Díky technologickému pokroku v několika posledních letech je dnes biolampa mnohem efektivnější přístroj při léčbě mnoha zdravotních obtíží. Asi mnoho z nás zná biolampy založené na principu halogenové žárovky. To už dnes u moderních biolamp neplatí. Moderní biolampa dnes využívá nejmodernějších technologií.

Biolampa s LED diodami
Zastaralý zdroj světelného záření biolampy nahradili LED diody, které mají mnohem menší spotřebu energie a přitom výrazně vyšší účinnost. Zastaralá halogenová žárovka měla relativně krátkou dobu životnosti. Moderní biolampa již tento problém nemá. LED diody používané v dnešních biolampách mají životnost až 10 tis hodin provozu. Hlavní výhodou biolampy využívající jako zdroj záření LED diody ovšem není jejich životnost, ani menší spotřeba. Hlavní předností moderní biolampy na principu LED diod je ovšem „studené záření“ Zastaralá biolampa, která využívá jako zdroj záření halogenovou žárovku poměrně výrazně hřála, což působilo negativně při léčbě zdravotních obtíží doprovázených záněty. Moderní biolampa pracuje na vlnové délce infračerveného záření, které nevydává tepelné záření. Tedy kvalitní moderní biolampa má zároveň protizánětlivé účinky a velice efektivně léčí zánětlivá onemocnění.

Biolampa léčí široké spektrum obtíží
Moderní biolampa dokáže léčit široké spektrum zdravotních problémů od potíží pohybového aparátu, přes onemocnění měkkých tkání, kožních onemocnění až po civilizační choroby jako je cukrovka, stres nebo nespavost. Toto široké spektrum onemocnění, které biolampa dokáže léčit, může až vyvolávat dojem, že není možné v jednom přístroji efektivně skloubit účinky léčby na tolik oblastí lidského zdraví. Pokusíme se tedy přiblížit princip, na kterém moderní biolampa pracuje.

Biolampa a její princip
Biolampa je složitý přístroj vyvinutý na základě důkladného výzkumu a vývoje v oblasti světelné terapie, fyzikálně-biologických účinků na lidský organismus a biochemie na buněčném stupni metabolismu. Vše je následně důkladně klinicky odzkoušeno a teprve pak je kvalitní biolampa vpuštěna do prodeje. Není tak divu, že si přední výrobci biolamp své technologie chrání patenty. My se zde ale nebudeme pouštět do rozebírání komplikované technologie biolampy, to by bylo zajímavé možná jen pro vystudované fyziky. Jen tedy stručně. Biolampa vyzařuje paprsky o konkrétní vlnové délce, polarizaci a dalších fyzikálních vlastnostech. Takovýto paprsek dopadá na postiženou tkáň, jíž prostupuje až do hloubky 4,5 cm (u kvalitní biolampy). Paprsek tak dopadá na buňku, kde vyvolá reakci. Jednoduše řečeno buňku lehce podráždí a ta reaguje tak, že zrychlí svůj metabolismus. To vyvolá vyšší aktivitu buňky a postižená tkáň se rychleji regeneruje. Biolampa tak nastartuje náš organismus k rychlejší samoléčbě. Princip biolampy takto vypadá poměrně jednoduše, ale samozřejmě ve skutečnosti v těle probíhají složité pochody. Pro pochopení podstaty, jak biolampa funguje však toto vysvětlení dostačuje. Na základě tohoto principu pak nezáleží na tom, jaké je onemocnění, neboť biolampa zrychlí přirozenou regeneraci organismu a tím biolampa dokáže léčit Široké spektrum zdravotních obtíží.

Biolampa Biostimul
Mezi technologickou špičku mezi biolampami patří biolampa Biostimul. Na trhu najdete řadu biolamp různých výrobců, ale pozor, řada z nich je založena stále na zastaralé halogenové žárovce. Ani nedoporučujeme se při výběru biolampy orientovat dle ceny, neboť řada podprůměrných biolamp se pohybuje i nad částkou 15tis Kč. Cenově výhodná a možná v dnešní době i nejlepší biolampa je biolampa Biostimul BS 103, která lze pořídit již za méně než 9tis. Kč. Její vylepšený model biolampa Biostimul BS 303 je pak k dostání za cenu pod 15tis. Kč. Biolampa Biostimul v sobě ukrývá špičkovou patentovanou technologii Fotonyx, která se svými účinky přibližuje laseru. Řadí se tak mezi absolutní špičku mezi biolampami na trhu. Za zmínku také stojí biolampa BioBeam, která se vyrábí ve dvou variantách. Model BioBeam 940 je na kloubní obtíže a model BioBeam 660 zas dokáže efektivně léčit měkké tkáně a kožní onemocnění. Pokud budete o koupi biolampy uvažovat, tak by biolampa Biostimul nebo biolampa BioBeam měli být při konečném výběru mezi hlavními kandidáty.

Publikoval(a) (401) 
Štítky: , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat