2021 18.08

Nejlepší místa a aktivity pro rodiny s dětmi

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Pokud už jste na dovolenou někdy jeli s dětmi, určitě víte, že výběr té správné destinace může být oříšek. Itálie je ale jednou z nejlepších destinací pro rodinnou dovolenou. Pojďte s námi poznat konkrétní letoviska.

Na úvod se možná ptáte, proč byste měli zvolit právě dovolenou v Itálii. Máme několik faktů, které vás přesvědčí:

  • Itálie platí za zcela bezpečnou destinaci.
  • Do Itálie můžete doletět letadlem nebo dojet autem. V obou případech na cestě strávíte únosně dlouhou dobu.
  • Každoročně sem míří řada Čechů. I když neovládáte cizí jazyky, snadno najdete krajana, který vám pomůže.
  • I když děti mnohdy mají vybíravé jazýčky, italskou pizzu a zmrzlinu prostě milují.

Lido di Jesolo

Pokud na dovolenou do Itálie chcete jet autem, vůbec nejlepší volbu představují letoviska na severu Apeninského poloostrova. Z Česka to sem budete mít pouze 8 až 9 hodin cesty. Takové Lido di Jesolo se pyšní 15 km dlouhou pláží, která je pokrytá zlatavým pískem a do moře se svažuje jen velmi pozvolna. Po ruce budete mít občerstvení i stánky se zmrzlinou. A až se vám pláž přejí? Za zmínku stojí Caribe Bay, jeden z největších vodních parků v Itálii. Spousta atrakcí je vysloveně zaměřená na předškolní děti. Nebo se vypravte lodí do Benátek, jsou hned za rohem.

Lago di Garda

Další místo, kam se komfortně dopravíte autem. Jestli nutně nepotřebujete dovolenou strávit u moře, vaším cílem se může stát Lago di Garda. Jde o jezero, které svou rozlohou moře připomíná. Líbit se tu bude především těm rodinám, které jsou rády aktivní. Vydejte se na procházku podél řeky Sarca nebo podnikněte výstup k horské chatě Refugio Pernici. Jedním z největších taháků oblasti je zábavní park Gardaland. Mnozí o něm mluví jako o italském Disneylandu. Rozzářené oči zaručeny.

Alba Adriatica

Na slavné Palmové riviéře ve střední Itálii najdete hned několik letovisek, které si oblíbí rodiny s předškoláky. Tím vůbec nejpříhodnějším je Alba Adriatica. Je totiž živější a lépe vybavené než sousední Martinsicuro, zároveň ale není až tak hektické jako San Benedetto del Tronto. Místní navíc tvrdí, že v oblasti budete jen horko těžko hledat čistší pláže, než jaké jsou ve městě Alba Adriatica. Samozřejmostí je také spousta dětských atrakcí a větších i menších skluzavek. Část turistů sem jezdí vlastním automobilem, část využívá blízké letiště Pescara.

Tropea

Toužíte po tom nejbělejším písku a nejmodřejším moři? Vyrazte do Kalábrie, konkrétně do letoviska Tropea. Pro dopravu vám v tomto případě doporučujeme využít letadlo, nejbližší letiště se nachází v sousedním městě Lamezia Terme. Letovisko Tropea je ideální pro plážové povaleče. Dítka si dosyta vyhrají s jemným pískem, rodiče si zase perfektně odpočinou. Půjčit si můžete také šlapadlo a vyjet na moře. Tady zkrátka budete mít ideální podmínky pro rodinné radovánky. Jen pozor, hrozí, že děti nebudou chtít domů.

Publikoval(a) (78) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat