Kdy vyrazit do obchodu pro výbavu pro prvňáčky?

Možná si říkáte, že vaše ratolest má ještě rok do povinné školní docházky a máte tak ještě spoustu času na to, abyste mu nakoupili vše potřebné. My však doporučujeme nezahálet a řešit vše potřebné průběžně po celý předškolní rok. Na co nezapomenout?

Proč se nákupy na poslední chvíli nemusejí vyplatit?

Většina rodičů řeší nákup školní výbavy v srpnu, většinou pak v jeho druhé polovině. Na to spoléhají i prodejci školních potřeb, kteří v tomto období rozhodně nemají důvod snižovat ceny – právě naopak, mnoho z nich v této době naskladňuje novou kolekci, která může být dražší než kolekce o rok starší (a nikoliv jen jejich vinou). Ceny materiálů i energií po celém světě aktuálně stoupají a to se promítá i do ceny zboží. Pokud vše nakoupíte v srpnu, mohou být celkové výdaje mnohem vyšší. Půjčka online vám může pomoci, pokud váš rozpočet tyto zvýšené výdaje nedokáže pokrýt.

Aktovku můžete koupit hned

Zatímco s pořízením části výbavy můžete počkat opravdu až na léto, kdy už budete mít v ruce konkrétní seznam věcí, který vám škola pravděpodobně poskytne u zápisu či na následné informační schůzce, některé věci se určitě vyplatí zakoupit včas. Typicky se to týká školní aktovky.

Líbí se vaší ratolesti některá z tašek, která v obchodě zůstala po srpnovém šílenství? Dá se očekávat, že bude během září či října ve slevě. V té době totiž kupuje nové tašky jen minimum rodičů.

Další příležitost k podobně výhodné koupi bude po Vánocích. Mnoho rodičů totiž s oblibou kupuje velkou část školní výbavy předškolákům pod stromeček. Následující měsíce jsou dalším obdobím, které je plné příležitostí získat výhodnou slevu na aktuální kolekci.

Výtvarné a psací potřeby nechte na začátek léta

Až dostanete seznam od školy, kupte výbavu co nejrychleji. Budete mít větší výběr a ceny budou rozumné. Bavíme se o psacích a výtvarných potřebách – pera, vodovky, nůžky, sešity. Nejlepší doba pro jejich nákup je červen a červenec. I když třeba tolik neušetříte, vyvarujete se velkých front a stresu z toho, že část věcí je již vyprodaná.

Oblečení vybírejte v srpnu

Jak jistě víte, děti rostou neuvěřitelným tempem, a tak se předčasný nákup obuvi a oblečení nemusí vyplatit. Aby dítěti vše vydrželo po celý školní rok, raději nechte nákup až na srpen – ideálně na jeho první polovinu.

Díky tomu bude z čeho vybírat a dítě z nakoupené výbavy hned tak nevyroste.

 

Leave a Reply

Přejít nahoru