2012 19.03

Papírové skládačky

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Kratší či delší chvíle, kterou je třeba “nějak” šikovně vyplnit – bez velkého nepořádku, činností, na kterou nepotřebujete dlouhou přípravu a která vaše dítě zaručeně zabaví. Nevíte si rady? Tady je náš tip: papírové skládačky či origami – ideální zábava pro děti od 3 do 12 let.

Papírové skládačky pro děti již od 3 let

Malým dětem budete muset samozřejmě vždycky trochu pomoci, ale rozhodně se nemusíte bát pustit se s nimi do skládání Zvířátek na statku. Tato sada obsahuje šest barevných listů origami, šest cvičných listů, které dětem umožní si postup nanečisto vyzkoušet, a rozkládací pozadí, které poslouží jako vhodná scenérie, kam lze všechna zvířátka nakonec umístit. Zkuste si tedy s dětmi složit kuře, prasátko, koně, pejska, kachnu či krávu – uvidíte, bude to hračka a ze společného skládání budete mít vy i děti radost!

Pamatuje si, jak jste v dětství skládali papírové loďky, malířské čepice či krabičky na poklady? I dnešní děti se rády nechají okouzlit půvabem vlastnoručně poskládaných prasátek, větrníků nebo šipek. Že si nepamatujete, jak je složit? Nevadí, máme pro vás tip na skvělou pomůcku – sešit Klasické české skládačky z papíru!

Papírové skládačky pro předškoláky a malé školáky

Větší děti uvítají možnost sestavit si sami nebo s lehkou dopomocí dospělého model auta, statku se zvířátky nebo dokonce zámku. Tyto papírové skládačky pro děti již vyžadují určitou schopnost soustředit se. Odměnou za to je dětem nejen výsledný model, ale i rozvoj jemné motoriky, citu pro detail, prostorového vnímání apod., tj. dovednosti, které se jim rozhodně budou později hodit.

Papírové skládačky pro děti od 7 let

I školákům, které baví hrát si s papírem, máme co nabídnout. Malé slečny mohou skládat formou origami papírové šatičky a ozdoby pro panenky, páni kluci se zase jistě vyřádí na originálních robotech od francouzské značky Djeco.

Přečtěte si také:

  • O malé kukačce KlotilděO malé kukačce Klotildě Stalo se to takhle koncem měsíce dubna. To měl Janek docela po starostech o jídlo a zapomněl na ty dlouhé a mrazivé zimní večery, na chytrou veverku Johanku i hloupou straku Kláru. […]
  • Živé pexesoŽivé pexeso VĚK: 8 až 16 let POČET HRÁČŮ: 14 až 40 PRAVIDLA HRY: vybere se jeden z hráčů - ten bude hádat, jde za dveře zbytek hráčů se rozdělí na dvojice, a každá dvojice si zvolí jedno […]
  • Pověst o založení VyškovaPověst o založení Vyškova Po krátkém popisu kraje u Vyškova následuje stručný povahopis Hanáků a pak popis města Vyškova. Založení a původ Vyškova má vysvětliti pověst, čerpaná prý „z jakýsi starých spisů, víry […]
  • Hýbni kostrouHýbni kostrou V těle hodně kloubů máme tělo jimi ohýbáme. Máme loket, rameno, kotník, kyčel, koleno a pak taky naštěstí pohyblivé zápěstí.
  • Lego – nestárnoucí stavebnice pro všechny dětiLego – nestárnoucí stavebnice pro všechny děti Tato nestárnoucí stavebnice by měla být součastí všech dnešních domácností. Rozvíjí kreativitu dítěte, je barevná, plná dobrodružství, které s ní děti zažijí. V dnešním přetechnizovaném […]

Publikoval(a) (3 407) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat