2012 19.03

Papírové skládačky

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Kratší či delší chvíle, kterou je třeba “nějak” šikovně vyplnit – bez velkého nepořádku, činností, na kterou nepotřebujete dlouhou přípravu a která vaše dítě zaručeně zabaví. Nevíte si rady? Tady je náš tip: papírové skládačky či origami – ideální zábava pro děti od 3 do 12 let.

Papírové skládačky pro děti již od 3 let

Malým dětem budete muset samozřejmě vždycky trochu pomoci, ale rozhodně se nemusíte bát pustit se s nimi do skládání Zvířátek na statku. Tato sada obsahuje šest barevných listů origami, šest cvičných listů, které dětem umožní si postup nanečisto vyzkoušet, a rozkládací pozadí, které poslouží jako vhodná scenérie, kam lze všechna zvířátka nakonec umístit. Zkuste si tedy s dětmi složit kuře, prasátko, koně, pejska, kachnu či krávu – uvidíte, bude to hračka a ze společného skládání budete mít vy i děti radost!

Pamatuje si, jak jste v dětství skládali papírové loďky, malířské čepice či krabičky na poklady? I dnešní děti se rády nechají okouzlit půvabem vlastnoručně poskládaných prasátek, větrníků nebo šipek. Že si nepamatujete, jak je složit? Nevadí, máme pro vás tip na skvělou pomůcku – sešit Klasické české skládačky z papíru!

Papírové skládačky pro předškoláky a malé školáky

Větší děti uvítají možnost sestavit si sami nebo s lehkou dopomocí dospělého model auta, statku se zvířátky nebo dokonce zámku. Tyto papírové skládačky pro děti již vyžadují určitou schopnost soustředit se. Odměnou za to je dětem nejen výsledný model, ale i rozvoj jemné motoriky, citu pro detail, prostorového vnímání apod., tj. dovednosti, které se jim rozhodně budou později hodit.

Papírové skládačky pro děti od 7 let

I školákům, které baví hrát si s papírem, máme co nabídnout. Malé slečny mohou skládat formou origami papírové šatičky a ozdoby pro panenky, páni kluci se zase jistě vyřádí na originálních robotech od francouzské značky Djeco.

Publikoval(a) (3 569) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat