2012 19.03

Papírové skládačky

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Kratší či delší chvíle, kterou je třeba “nějak” šikovně vyplnit – bez velkého nepořádku, činností, na kterou nepotřebujete dlouhou přípravu a která vaše dítě zaručeně zabaví. Nevíte si rady? Tady je náš tip: papírové skládačky či origami – ideální zábava pro děti od 3 do 12 let.

Papírové skládačky pro děti již od 3 let

Malým dětem budete muset samozřejmě vždycky trochu pomoci, ale rozhodně se nemusíte bát pustit se s nimi do skládání Zvířátek na statku. Tato sada obsahuje šest barevných listů origami, šest cvičných listů, které dětem umožní si postup nanečisto vyzkoušet, a rozkládací pozadí, které poslouží jako vhodná scenérie, kam lze všechna zvířátka nakonec umístit. Zkuste si tedy s dětmi složit kuře, prasátko, koně, pejska, kachnu či krávu – uvidíte, bude to hračka a ze společného skládání budete mít vy i děti radost!

Pamatuje si, jak jste v dětství skládali papírové loďky, malířské čepice či krabičky na poklady? I dnešní děti se rády nechají okouzlit půvabem vlastnoručně poskládaných prasátek, větrníků nebo šipek. Že si nepamatujete, jak je složit? Nevadí, máme pro vás tip na skvělou pomůcku – sešit Klasické české skládačky z papíru!

Papírové skládačky pro předškoláky a malé školáky

Větší děti uvítají možnost sestavit si sami nebo s lehkou dopomocí dospělého model auta, statku se zvířátky nebo dokonce zámku. Tyto papírové skládačky pro děti již vyžadují určitou schopnost soustředit se. Odměnou za to je dětem nejen výsledný model, ale i rozvoj jemné motoriky, citu pro detail, prostorového vnímání apod., tj. dovednosti, které se jim rozhodně budou později hodit.

Papírové skládačky pro děti od 7 let

I školákům, které baví hrát si s papírem, máme co nabídnout. Malé slečny mohou skládat formou origami papírové šatičky a ozdoby pro panenky, páni kluci se zase jistě vyřádí na originálních robotech od francouzské značky Djeco.

Přečtěte si také:

  • Otevřete čerti vrataOtevřete čerti vrata Otvírejte čerti vrata, jdem se kouknout na čerťata. Čertí kluci, čertí holky, baští v pekle teplé vdolky. (mají rádi černý vdolky.) Peklo, peklo, peklíčko, máme tady teplíčko.
  • Co dáváme do polévkyCo dáváme do polévky Kreslené omalovánky pro děti, z webu http://www.timtim.com
  • SlunečniceSlunečnice Slunečnice žlutý květ, usmívá se na náš svět, stonky s květy nabídly, zkrášlit naše obydlí. Slunečnice hladí oči, směrem k slunci svůj květ točí, otáčí se každý den, chce být […]
  • Výtvarná soutěž: nakresli svůj světVýtvarná soutěž: nakresli svůj svět Dětský-web vyhlašuje soutěž pro děti ,,NAKRESLI SVŮJ SVĚT" . Proběhne od 25. května 2009 až do 26. června 2009 a je určena pro děti do 7let. Soutěž je rozdělena do dvou věkových […]
  • Bojíte se, že budou děti nemocné?Bojíte se, že budou děti nemocné? Vitaminy kombinujte s probiotiky v jednom přípravku Nastupující podzimní počasí je obdobím se zvýšeným nebezpečím nachlazení a virových onemocnění. Nechtěnou daní za uspěchaný moderní […]

Publikoval(a) (3 491) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat