2014 28.09

Počmárané zdi? Zkuste tabuli

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Malování, kreslení, čmárání…to jsou jedny z nejoblíbenějších činností dětí. Většinou je jim jedno, co mají za nástroje – propiska, tužka, pastelka, papír, podlaha, zeď…! Pokud máte doma takové malé malíře či malířky, které vám neustále přikrašlují zdi vašeho bytu či baráku, co s tím?

Odborníci se shodují, že různé čmárání patří k přirozenému vývoji a podporuje duševní funkce jako vnímání, myšlení, představivost a cítění. Hlavní roli hraje postoj rodičů, jak se k problému postaví a kam až nechá své dítě při malování zajít.

Existuje skupina rodičů, kteří boj vzdají. V dětských pokojích vyhradí svým dětem stěnu, kde mohou libovolně čmárat. Počítají s tím, že až bude dítě větší, zdi se jednoduše přemalují. Ale asi sami uznáte, že ne každému toto řešení bude vyhovovat.

Tabule nepatří jen do škol

V první řadě jako rodiče byste měli své děti vést ke kázni a jasně jim dát najevo, kde mohou a nemohou malovat. Podle psychologů děti v raném věku hledají limity, kam až mohou zajít a čekají na zpětnou vazbu. Právě nastavení hranic je velmi důležité.

Pokud chcete svého malého rošťáka či princeznu potěšit a podpořit, pořiďte mu školní tabuli. Existuje široký výběr různých modelů, na které je možné psát křídou či fixami. Dále existují malé cestovní ale i velké školní tabule přichycené na malířském stojanu. Tabule jsou vyráběny z různých materiálů – dřevěné, plastové nebo magnetické. Rozdíly jsou především v omyvatelnosti, stabilitě a čistotě (z křídy bývá hodně prachu).

Tady jsou naše tipy

skolni_tabule

Včelka Mája tabule oboustranná 2v1 + 18 doplňků

Včelka Mája tabule na kreslení je magnetická, oboustranná. Má výšku 102 cm. Mezi její výhody patří variabilita, protože na jednu stranu se kreslí křídou, z druhé strany se dají přikládat magnetky a psát na fixem. Kresby z obou stran se dají snadno setřít hadříkem. Tabule se dá použít i samostatné na zavěšení nebo může stát na nohou. Pod tabulí o celé délce je držák, polička s přihrádkami na křídu a magnetky. Funkce držáku je i praktická, protože zároveň zachycuje prach z křídy. Tabule se dá složit a lehce se uklidí i v malých prostorách bytů. Vhodné pro děti od 3 let.

Tabule 3D s podsvícením na baterie, 5v1, s brýlemi + 15 doplňků

Mezi zajímavou cestovní tabuli patří Flash light 3D cestovní tabule.  Mezi její hlavní přednost patří průsvitná plocha na kreslení, která se dá podsvítit. Tím pádem pokud se za ni připne papír s kresbou, dítě dokáže přesně obkreslit obrázek na svrchu přiložený papír. Je možné i obkreslovat různé předměty, které se umístí na průsvitnou plochu. Na tabuli se dá také přímo kreslit na tmavou stranu tabule s křídami nebo fixy na průsvitnou – bez světelného zdroje. Variací je mnoho, závisí jen na fantazii dítěte. Tabule se dá složit do kufříku a uložit do něj všechny kreslící pomůcky. S 3D brýlemi vidíte kresby trojrozměrné jako v 3D filmech. Je pro děti od 3 let.

cestovni_tabule

Nakupujete chytře v Medvídkových hračkách

V eshopu www.medvidkovehracky.cz najdete přímo sekci školní tabule a školní potřeby. Najdete zde velký výběr školních tabulí, lavic a školních potřeb pro malé školáky. Zároveň si můžete vybrat z široké palety dalších hraček, které eshop Medvídkovy hračky nabízí. Navíc když uděláte nákup nad 1 000 Kč, máte poštovné zdarma. Jako poděkování od nás získáte k nákupu dárek jako bonus.

Přečtěte si také:

  • Květ SněženkyKvět Sněženky Na dveře již jaro ťuká, sníh odtává, led už puká, mokrý sníh pod sebou skrývá jara květ, jenž prvním bývá. Poupátka pod sněhem trčí, kvítečky se k zemi krčí, květy mají barvu […]
  • Nafukování balónku, cvičení ve dvojicíchNafukování balónku, cvičení ve dvojicích Cvičení ve dvojicích. Jeden je míč, leží „splasklý“ na zemi, druhý jej nafukuje skrze pomyslný ventilek, který svírá v ruce. Pro míček je důležité poslouchat, v jakém rytmu a jaké […]
  • Slunce svítí, oschly mezeSlunce svítí, oschly meze Slunce svítí, oschly meze, kdo má kočár ten se veze. Že má zvyky kůzlečí, občas cestou zamečí.
  • Pozvánka na autorské čtení (Kladno)Pozvánka na autorské čtení (Kladno) 14. dubna 2012 v 16. hod.se koná v Kladně autorské čtení pro děti, čte autorka knih Jind. Šindlerová z knihy : Lesní schovávačky a Veršovánky pro mazánky. sídlo: Komenského 579, 272 01 […]
  • Zimní sportyZimní sporty

Publikoval(a) (1 076) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat