2010 19.04

První kolo? First BIKE!

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Jednostopá odrážedla čili kola bez pedálů jsou skutečnou revolucí ve výuce jízdy na kole – již dvouleté děti se na nich samy naučí držet rovnováhu. Když povyrostou a zesílí, plynule přejdou na klasické šlapací kolo, aniž by potřebovaly postranní kolečka. Rodinné procházky jsou s odrážedlem mnohem delší, Váš malý cyklista na něm bez námahy ujede velký kus cesty, a to i v terénu.

Odrážedlo First BIKE určené dětem od 2 do 5 let vyvinul německý designér Ralf Coerschulte pro své vlastní děti. Postupně jej vylepšoval, až jej dovedl k dokonalosti.

„První kolo“ na první pohled upoutá svým jedinečným ergonomickým designem. Ostatní odrážedla však převyšuje především svým kvalitním zpracováním a řadou důležitých bezpečnostních prvků:

  • Extrémně odolný, pevný, ale i pružný rám kola – toto kolo vydrží opravdu hodně.
  • Úžasně jemná ruční brzda – dvouleté děti brzdí nožkami, starší (a mnohem rychlejší) děti se bez kvalitní brzdy na zadním kole neobejdou.
  • 3,9 kg – malé dítě si jej samo zvedne ze země, poponese, vytlačí do kopce. First BIKE je nejlehčím odrážedlem na trhu s brzdou! Je třeba si uvědomit, že dětské šlapací kolo je až třikrát těžší.
  • Plynule nastavitelné sedátko – dle aktuální výšky dítěte, a to bez jakéhokoli nářadí.
  • Minimální výška sedátka je pouhých 30,5 cm – First BIKE je ideálním dárkem již k 2. narozeninám.
  • Vidlice s omezeným rozsahem otáčení – řídítka se dítěti nikdy nepřetočí a lépe se mu udržuje směr.
  • Žádné vystupující šrouby či ostré hrany – na tomto odrážedle nenajdete nic, oč by se Vaše dítě mohlo poranit.

Odrážedlo First BIKE se může od roku 2009 pochlubit značkou Bezpečné hračky, kterou mu udělil nezávislý zlínský Institut pro testování a certifikaci. Je to nadstandardní atest akreditované zkušebny, který je pro spotřebitele zárukou, že jde o kvalitní a zdravotně nezávadný výrobek, vhodný pro děti daného věku. V roce 2009 získalo odrážedlo First BIKE také prestižní ocenění Česká kvalita.

Odrážedlu First BIKE propadli malí i velcí na celém světě. Jeho fanynkami jsou i Olga Šípková s dcerou Adélkou: „Adélka se na First BIKU sama naučila držet rovnováhu, ale také používat ruční brzdu. Hladce z něj pak přesedlala na klasické šlapací kolo – postranní kolečka vůbec nepotřebovala“.

Mnohem více o typech, barvách a veselých doplňcích First BIKE najdete na www.firstbike.cz, doporučujeme sekci VIDEA.

Publikoval(a) (724) 
Štítky: , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat