2012 27.05

Zábavná příprava předškoláka do školních lavic…

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Už se to pomalu blíží…bude léto a pak hurá poprvé do školních lavic. Jak ale připravit předškoláka do školy? Ve školkách se soustředí s přípravou dětí především na rozvoj jejich jemné i hrubé motoriky či správnou výslovnost. Víte, že i doma můžete dětem s přípravou pomoci a navíc si užít příjemně strávený společný čas? Pokud máte doma budoucího prvňáčka, jistě víte, o čem mluvíme. Představujeme Vám didaktické a motorické hračky, které zabaví i naučí.

Textilní didaktické hračky

Tradiční didaktické a motorické hračky bývají vyrobeny z látky, nebo ze dřeva. Samozřejmě, že se setkáte i s plastovými výrobky, těm se ale v našem článku věnovat nechceme. Textilní didaktické hračky jsou vyráběny v podobě didaktických látkových tabulí, se kterými se děti zábavnou formou seznamují s počty, s ročními obdobími a s dalšími informacemi.

Druhý typ textilních hraček rozvíjí dětskou motoriku. Děti se s nimi učí zavazovat tkaničky, zapínat knoflíky či zipy. Mezi nejoblíbenější hračku tohoto typu, kterou jistě zná Vaše ratolest i ze své školky, je didaktická kostka. K nácviku základních dovedností slouží také výukový dům. Pro trénink paměti i vnímavosti malého školáka se hodí další textilní hračka – hmatové pexeso.

Kvalitní hračky ze dřeva

Dřevěné hračky mají své pevné místo v životě nejmenších dětí a předškoláků. Možná i Vaše první hračka byly dřevěné kostky, nebo tahací kačer:) Nedivte se proto, že i nejoblíbenější didaktické hračky jsou právě ze dřeva. Balanční archa je ideální pomůckou k procvičování jemné motoriky a logického úsudku. Vyhrají si s ní děti od 3 let.  S většími dětmi můžete objevovat tajemství lidského těla se stejnojmenou skládankou. Poslední dřevěnou hračkou, kterou Vám chceme představit nebo spíše připomenout, je tradiční hříbečková mozaika, která se vyrábí podle původních předloh již od roku 1930.

Vyrábíme s předškoláky

Jistě víte, jak šikovné je Vaše předškolní dítko. Přesto ale můžete být velmi překvapení, co vše můžete s předškoláky vyrábět. Objevili jsme kreativní sady, se kterými Vám dětské ručičky teprve ukáží, co se v nich opravdu skrývá. Tyto zábavné sady slouží k vyrábění hraček, maňásků a dekorací a jsou vhodné  pro děti již od 3 let. Samozřejmě je ale počítáno s Vaší láskyplnou pomocí.

Ze všech setů, které jsme viděli, se nám nejvíce líbila  kreativní sada Vyrob si zajíčka. Veselý zajíček z filcu a bavlny je totiž kouzelnou dekorací dětského pokoje, a to nejen na Velikonoce. Neméně zábavná bude pro děti výroba malých prstových maňásků, se kterými se pobaví nejen při jejich vyrábění, ale také při následné hře. Z materiálu, který je součástí balení, můžete s dětmi vyrobit pět krásných maňásků.

Posledním setem, na který chceme upozornit, je set „Ušij si medvídka“, který je určený spíše pro starší sourozence, vhodný je pro děti od 10 let. Pokud má Váš předškolák starší sestřičku, může být vlastnoručně ušitý medvídek krásným dárkem k narozeninám, nebo k Vánocům.

Knihy nejen pro maminky

Na závěr našeho článku o zábavné přípravě předškoláka do školních lavic jsme vybrali pár zajímavých knih, které si s chutí přečtou maminky, tatínkové i pedagogové. Tyto knížky jsme rozdělili do dvou skupin. V první skupině: Logopedie a motorika najdete knížky plné tipů na rozvoj dětské motoriky a rozmluvení líného jazýčku. Ve druhé pak můžete hledat inspiraci na další zábavné tvoření a hry s dětmi. Nemějte z přípravy svého dítka strach. Právě prožíváte jedno z jeho nejkrásnějších životních období. Držíme Vám i budoucímu školáčkovi palce:).

Přečtěte si také:

  • Jak vybrat dobré pastelky a voskovky pro děti?Jak vybrat dobré pastelky a voskovky pro děti? Malování a kreslení je základní výtvarnou činností, kterou děti provozují už odmalička. Většinu dětí kreslení baví, a tak brzy narazíte na otázku výběru pastelek či voskovek. Podle čeho […]
  • Zapomeňte na postranní kolečka!Zapomeňte na postranní kolečka! Máte doma dítě ve věku od 2 do 5 let. Právě vám vyrostlo z oblíbené odrážecí motorky, ale na šlapací kolo je ještě moc malé. MARNĚ pro to vaše MRNĚ hledáte dopravní prostředek, na kterém […]
  • Každé dítě se rádo hýbeKaždé dítě se rádo hýbe V dnešní době chybí místa, kde by si děti mohly hrát. Děti se čím dál tím méně hýbou a jsou i pohybově méně obratné. A důsledkem je stále se zvyšující tělesná hmotnost. Udělejte dětem […]
  • Společenské hry pod stromečekSpolečenské hry pod stromeček Hledáte dárek pro své děti, sourozence nebo kamarády? Nechcete se vám utrácet za věc, která za chvíli skončí v koutě? Pak se podívejte, jaké se dnes dají pořídit společenské hry. Ty totiž […]
  • Dětský přenosný počítač – notebook ŠikulkaDětský přenosný počítač – notebook Šikulka Dětský přenosný počítač - notebook šikulka je dětský kamarád na doma i na cesty! Šikulka naučí děti mnoho potřebných znalostí a dítě tak připraví do první třídy ZŠ. Obsahuje 30 naučných a […]

Publikoval(a) (2 261) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2020 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat