2022 05.10

3 tipy na oslavu Halloweenu ve škole

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Halloween je každoroční podzimní událostí, na kterou se těší mnohá dítka. Čeká na ně totiž strašidelná oslava, během které se mohou převléct do pestrobarevných kostýmů. Jak uspořádat netradiční halloweenskou party ve škole?

Propojte historii se zábavou

Pokud chcete děti ve třídě nejen pobavit, ale také je něco naučit, propojte oslavu Halloweenu s rozvojem znalostí. Halloweenu můžete zasvětit například hodinu angličtiny, během níž děti seznámíte s historií a významem tohoto svátku. Název Halloween je odvozen od „All Hallow Even“, což znamená předvečer Všech svatých, a jeho oslava připadá na 31. října. Tento svátek pochází z Irska a každoročně se slaví především proto, že se dle pohanských tradic v noci z 31. října na 1. listopad vracejí duše zemřelých, které hledají pomoc u svých příbuzných.

A jak by mohla taková zábavná hodina angličtiny vypadat? Připravte si pro děti zajímavý kvíz a užijte si ho v zábavných převlecích. Můžete připravit i nejrůznější halloweenské občerstvení v podobě gumových žížal, želatinových oček nebo strašidelných prstů z listového těsta.

 

TIP: Na oslavě Halloweenu by rozhodně neměl chybět školní fotograf. Vzniklé fotografie si pak můžete vystavit ve třídě.

 

Uspořádejte strašidelný večírek v duchu Harryho Pottera

Předvečer Všech svatých u nás vstoupil do širšího povědomí také díky knize Harry Potter a Tajemná komnata. Právě v tomto příběhu se hlavní hrdinové ocitají na oslavě plné duchů, kde se nacházejí nejrůznější strašidelné pochoutky a prapodivné společenské hry. Inspirujte se právě touto knihou a připravte svým žákům tematické halloweenské odpoledne v duchu Harryho Pottera. Děti si s sebou mohou vzít kouzelnické kostýmy, čarodějnické hůlky a další drobnosti, které ještě více podpoří jejich fantazii. Na vás zbyde nachystat strašidelnou výzdobu, zajistit drobné občerstvení a naplánovat hry pro děti.

 

Zorganizujte přehlídku kostýmů

Pokud si nechcete příliš lámat hlavu s oslavou Halloweenu, uspořádejte přehlídku kostýmů. Domluvte se, že v jeden den přijdou všechny děti do třídy převlečené za své oblíbené strašidlo, komiksovou, pohádkovou či filmovou postavu, a motivujte je případnou výhrou. Děti pak mohou jednotlivě přistupovat k tabuli, ukázat svůj kostým a podělit se s ostatními spolužáky o důvod, proč si vybrali zrovna daný kostým.

Publikoval(a) (274) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat