2022 28.09

Každodenní péče o ruce je klíčem ke zdraví

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

K účinné zdravotní péči stačí pouhých 30 sekund. Správná hygiena rukou je nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit patogenních mikrobů. Postupujte podle našeho návodu, jak si v několika krocích umýt a vydezinfikovat ruce.

Zjistěte, proč je to tak důležité.

Hygiena rukou je základní činností, která nás chrání před všemi druhy onemocnění. Ruce bychom si měli mýt co nejčastěji, zejména v ročních obdobích, kdy se zvyšuje počet infekcí způsobených bakteriemi a viry. Měli byste na to pamatovat zejména při návštěvě veřejných míst, kde se pohybuje mnoho lidí.

Zvláštní pozornost byste měli věnovat také správné hygieně rukou před jídlem a po použití toalety.  Je třeba si uvědomit, že častým a důkladným mytím rukou se zbavujete zárodků, které se mohou přenést na lidskou pokožku.

Pokyny pro mytí a dezinfekci rukou

Klíčem je správná technika mytí rukou. Tato činnost se zdá být velmi jednoduchá, ale ne každý ví, jak ji správně provést. Základním pravidlem je, že pokud máte viditelně špinavé ruce, měli byste si je nejprve umýt vodou a mýdlem a poté vydezinfikovat. Pokud jste mohli přijít do kontaktu s bakteriemi, např. při dotyku různých povrchů ve veřejné dopravě nebo v obchodech, měli byste použít ad hoc opatření k rychlé dezinfekciu na ruky.

Jak si správně mýt ruce?

Představení 7 kroků správného mytí rukou. Při použití této techniky by celý postup měl trvat přibližně 30 sekund:

  1. Navlhčete si ruce teplou vodou a naneste mýdlo na dlaň.
  2. Důkladně si napěňte dlaně třením o sebe.
  3. Propletením prstů si je napěňte.
  4. Napněte palec jedné ruky druhou rukou a opakujte na druhé ruce.
  5. Natáhněte hřbet jedné ruky dlaní druhé ruky a opakujte na druhé straně.
  6. Důkladně utáhněte obě zápěstí.
  7. Pečlivě opláchněte mýdlo z rukou a osušte je.

 

Před mytím rukou si sundejte hodinky a šperky. Nezapomeňte si důkladně umýt palce, konečky prstů a nehty. Tato místa jsou často přehlížena a nachází se v nich mnoho choroboplodných zárodků. Hygiena rukou je také důležitým estetickým aspektem.

Další důležitou činností je dezinfekce rukou. Při výběru dezinfekčního prostředku věnujte zvláštní pozornost jeho složení a použití. Vždy si vybírejte výrobky osvědčené kvality.

Nezapomeňte, že produkty na bázi alkoholu mohou způsobit vysušení pokožky. Proto je důležité používat hydratační krém na ruce i během dne, abyste o svou pokožku dobře pečovali a chránili ji před mikrotraumatem. I v tomto případě je klíčová správná technika.

Pokud se tyto dvě činnosti provádějí správně a pravidelně, mohou zabránit mnoha onemocněním. Nezapomeňte používat účinné a osvědčené přípravky na mytí i dezinfekci rukou. Hygiena je klíčem k našemu zdraví, proto je důležité na ni pamatovat.

Zdroj: products.pcc.eu

Foto: elements.envato.com

Publikoval(a) (64) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat