3D pero jako dárek pro malé kutily

Došla vám inspirace na dárky pro vaše potomky? Máme pro vás tip na kreativní nástroj, který je pro děti jako stvořený – 3D pero. Jak se dá 3D pero využít a jaké dětem pořídit?

Co je to 3D pero?

Velmi zjednodušeně by se 3D pero dalo popsat jako miniaturní 3D tiskárna do ruky. Z jedné strany se do 3D pera vkládá náplň (tzv. filament), který je uvnitř pera rozehříván. Následně lze z roztavené hmoty kreslit trojrozměrné obrazce. Oproti 3D tiskárnám, ve kterých se automaticky tiskne objekt přesně dle návrhu, dává 3D pero mnohem větší prostor ruční tvorbě a kreativitě.

Pro lepší představu o tom, jak nástroj funguje, by se dalo 3D pero připodobnit k tavné pistoli, která je většině dětí ve školním věku dobře známá. Tavná pistole však slouží spíše k lepení a spojování nejrůznějších materiálů při výrobě dekorací. To sice 3D pero také umí, k tomu ale přidává širokou škálu dalších možností.

K čemu lze 3D pero využít?

Jak již název napovídá, 3D pera umožňují dětem „kreslit“ trojrozměrné obrazce. Oproti pastelkám, voskovkám či vodovkám tak ratolest může s pomocí 3D pera vymodelovat předměty, se kterými si následně může hrát. Zatímco obrázek si tedy může dítě „pouze“ vystavit, 3D kresby může následně dále využívat.

Pro nejmenší děti je vhodné začít vytisknutím šablony, kterou dítě 3D perem obtahuje a vybarvuje. Ze šablony lze následně tyto kresby sejmout a spojovat do 3D objektů. Zkušenější ratolesti pak mohou nechat průchod své fantazii a tvořit své vlastní objekty.

S 3D perem není nutné kreslit pouze na papír. S trochou cviku se kutil s 3D perem naučí rovnou modelovat 3D objekty, kreslit lze tzv. „do vzduchu“ (záleží však na druhu filamentu, každý má trochu jiné vlastnosti, a tedy způsoby využití). Kromě kreativní tvorby lze také opravovat rozbité či poškozené předměty, spojovat materiály a mnoho dalšího.

Je 3D pero bezpečné pro malé děti?

Existují speciální produkty určené dětem, které jsou uzpůsobeny tomu, aby se dítě nemohlo s perem poranit. Podívejte se na kvalitní 3D pero české značky 3Dsimo, které dětem můžete bez obav pořídit. Ve chvíli, kdy dítě bezpečné ovládá jemnou motoriku, umí kreslit pastelkami a chápe, co nepatří do pusy, není žádný důvod o pořízení 3D pera z bezpečnostních důvodů pochybovat.

Díky nižším teplotám lze dokonce s 3D perem kreslit i na kůži bez rizika popálení. Pero je napájeno baterií, takže nehrozí ani riziko poranění elektrickým proudem. Pokud ale vlastníte „plnohodnotnou“ variantu 3D pera, které využívají dospělí a profesionálové, nemusí takový nástroj pro menší děti být vhodný. Dobře si tedy prostudujte parametry jednotlivých produktů.

 

Leave a Reply

Přejít nahoru