2010 13.08

Školní batoh nebo aktovka?

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

V 1.díle jsme se věnovali ochraně zad malých školáků ,
v 2.díle prvkům pasivní bezpečnosti a praktičnost batohů.
Na závěr tohoto miniseriálu vám nabízíme několik tipů a vychytávek.

Školní batoh nebo aktovka?

Bývalo zvykem pořizovat nejmenším školákům aktovku. I dnes mohou rodiče vybrat dětem kvalitní a praktickou aktovku, na druhou stranu dnešní školní batohy určené prvňákům se aktovkám svými pozitivy vyrovnají, nabídnou však i řadu praktičtějších parametrů:

  • školní batohy pro nejmenší školáky jsou dnes také velmi stabilní a praktické a obsahují stejné reflexní prvky (odrazky apod.)
  • kvalitní batohy mají nastavitelné popruhy (nahoře i dole), takže sedí i školáčkům menšího vzrůstu
  • batohy mohou být i při výborné konstrukci velmi lehké (nejlehčí modely firmy TOPGAL váží jen 0,8 kg).
  • jsou vhodnější pro cestování městskou hromadnou dopravou (široká aktovka přesahující záda školáka v tlačenici dětem překáží)
  • klasickou aktovku už větší školáci možná nebudou chtít nosit, bude jim připadat „pro malé“, kdežto batoh má v tomto ohledu větší perspektivu

Ochrana před deštěm

Samozřejmostí u každého dobrého školního batohu je vyztužené dno s nožičkami.

Kromě toho školní batohy od českého výrobce TOPGAL mají v ceně speciální pláštěnku na batoh: perfektně jej ochrání před deštěm a navíc poskytne dítěti výborný prvek pasivní ochrany v době snížené viditelnosti: pláštěnka je ve výrazné oranžové barvě s reflexními prvky.

Firma Topgal též nabízí speciální pláštěnku pro školáky do 12 let, tzv. pončo, které plně ochrání školáka i jeho batoh či aktovku.

Volba motivu

Vybíráte-li pro svého školáka kvalitní batoh či aktovku, předpokládáte jistě, že jej bude používat několik let. Z toho důvodu doporučujeme nevybírat batoh s motivem aktuálních dětských oblíbenců, neboť zejména u dětí se módy a oblíbenosti rychle mění. Vyberete-li nadčasový motiv (například z letošní kolekce batohů TOPGAL) : pro holky jsou k dispozici motýlci, poníci, srdíčka, kočičky, pro kluky pak motivy staveních strojů, motorů či fotbalových míčů), bude s ním váš školák jistě spokojen i druhý či třetí rok používání batohu.

E-shop Agátin svět Vám nabízí kompletní sortiment zdravých, kvalitních a designově velmi povedených školních batohů českého výrobce TOPGAL. Tyto školní batohy dokonce zasíláme zdarma. Podrobnosti o batozích TOPGAL a další rady k výběru batohu najdete zde .

Publikoval(a) (1 533) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seJeden komentář k “Školní batoh nebo aktovka?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2023 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat